REKLAMAZielona aleja 2
REKLAMAOlszta

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dotyczące upałów wydali dla większej części kraju synoptycy IMGW-PIB. Pomarańczowy alert będzie obowiązywał także na terenie powiatu iławskiego.

Fala upału, z którą już od kilku dni zmagają się mieszkańcy wielu europejskich krajów, dociera i do naszej części kontynentu.

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w powiecie iławskim z upałem będziemy mieć do czynienia od niedzieli, 28 lipca.

Wydane ostrzeżenie, drugiego stopnia w trzystopniowej skali (pomarańczowe), obowiązywać będzie od godziny 11:00 w niedzielę do godziny 20:00 w poniedziałek.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 19°C - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Maciej Maciejewski.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska oszacowano na 85%.

Dla wielu powiatów wydano też ostrzeżenia meteo dotyczące gwałtownych burz z gradem. Nie dotyczy to jednak powiatu iławskiego.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5692 sekundy