REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2019, 10:37

(Fot. UG w Iławie.)

Najbliższą niedzielę, 18 sierpnia wszyscy chętni mieszkańcy Szymbarka w gminie Iława i goście mogą spędzić na tutejszym podzamczu. Będzie ono miejscem organizacji rodzinnego pikniku z historycznymi akcentami.

Wśród tych akcentów można wymienić pokaz rycerski w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Malborka oraz wystawę fotografii pod nazwą "Historia mojej miejscowości w pamięci i fotografii". Wystawa ta stanowi podsumowanie dobiegającego końca 31 sierpnia tego roku projektu pod taką samą nazwą, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Przedsięwzięcie, skierowane do młodzieży, miało na celu pogłębianie przez młodych ludzi wiedzy na temat historii własnej miejscowości, m.in. poprzez rozmowy ze starszymi mieszkańcami i zbieranie ich wspomnień.

Organizatorzy niedzielnego pikniku, sołtys wraz z radą sołecką Szymbarka, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, tutejsze koło gospodyń wiejskich i młodzież, zapraszają też na program artystyczny pod nazwą "Piosenki z dawnych lat" i rodzinny turniej. Program wydarzenia, które objął patronatem Wójt Gminy Iława, a współorganizuje GOK w Lasecznie, uzupełnią swojskie jadło, paintball i park zabaw dla dzieci.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 10.4685 sekundy