REKLAMAPatrz
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2019, 10:06 komentarzy 9
Podpisy na umowie z wykonawcą składają Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i główna księgowa Urzędu Gminy w Iławie Ewa Moszczyńska.

Podpisy na umowie z wykonawcą składają Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i główna księgowa Urzędu Gminy w Iławie Ewa Moszczyńska. (Fot. R. Jankowski.)

Dwie umowy podpisał 3 września Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Dotyczą one przedsięwzięć o charakterze turystycznym i rekreacyjnym realizowanych w ramach konkursu „Małe granty sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.

Pierwsze z dofinansowanych zadań zostanie zrealizowane w Dziarnach. W jego ramach powstanie wiata rowerowa i samoobsługowa stacja naprawy rowerów oraz zostanie zakupione wyposażenie wiaty rekreacyjnej, tj. dwa komplety mebli ogrodowych oraz kosz na śmieci. Zostanie również wykonane utwardzenie nawierzchni.

Wartość zadania wyniesie 24 470 zł, a dofinansowania 12 000 zł.

Drugie zadanie zostanie zrealizowane w Siemianach, gdzie również powstanie wiata rowerowa i samoobsługowa stacja naprawy rowerów, a ponadto zostanie zakupiony kosz na śmieci i zostanie utwardzona nawierzchnia.

Wartość tego zadania wyniesie 18 060 zł, z czego dofinansowania 12 000 zł.

Obie inwestycje zostaną ukończone do 30 września br.

Źródło: Gmina Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Onnn 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Widzę Pamela, że też jesteś ze Smolnik, musimy wspólnie utworzyć opozycję w stosunku do naszego gospodarza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Onnnn 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Sołtys przez ponad 8 lat w Smolnikach nic nie zrobił. Żałosny plac zabaw oraz po wielkich pretensjach zamontował tablicę. Ma jedno wytłumaczenie, że gmina na ma gruntów w Smolnikach. Ten Pan nie nadaje się ani na radnego, ani na sołtysa. Nic nie robi, nie potrafi dbać o interesy mieszkańców. Boi się wójta i nie jest przygotowany merytorycznie do pełnionych funkcji. Cóż żaden pieniądz nie.......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JANUSZ 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Masz w 100''/, rację, myślisz że tylko u Ciebie tak jest? Przecież w większości wsi tak jest. Wcale nie musisz być merytorycznie przygotowany, byłeś był posłuszny. Niktórzy bardzo dobrze na tym wychodzą robiąc prywatny biznes kosztem infrastruktury gminnej. A my wszyscy za to płacimy..... niestety.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmax 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Panie Wójcie pamiętaj też że o ścieżce rowerowej po starym nasypie do Radomna bo dalej to Wójt z Nowego Miasta już zrobił i powiem szczerze ze jeździmy tam z przyjemnością ,tylko by dotrzeć do jej początku trzeba dojechać Bardzo niebezpiecznym odcinkiem leśnej asfaltowej drogi ...cykliści..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 5 ponad rok temuocena: 50% 

  To nie droga jest niebezpieczna , tylko kierowcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Onnn 4 ponad rok temuocena: 100% 

  W 100% zgadzam się z Pamelą. Pieniądze są wydawane na rzeczy, których nikt nie będzie używał. Problem drogi do Smolnik kończy się na obietnicach. Sołtys wszystko ciągnie do Dziarń a co ze Smolnikami, Katarzynkami, Dziarnówkiem, Papiernią i pozostałymi wioskami w sołectwie Dziarny?? W przyszłym roku zrobi w Dziarnach stadion czy trawę na zielono będzie malował. Panie sołtysie Zieliński ogarnij się w końcu bo robisz się żałosny!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pamela 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Świetnie, że Pan/Pani się ze mną zgadza. Problem zaniedbania sołectwa nie trwa od dziś.. W ciągu jego kadencji bycia soltysem, Smolniki doczekały się tylko tablicy ogłoszeń. Ani latarni, ani chodnika, nie ma nic. Od drogi począwszy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 2 ponad rok temuocena: 100% 

  A za chwilę znów nam podniosą podatki od nieruchomości. Wiaty zniszczeją, zostaną rozkradzione, ale ktoś zabłysnął.........

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pamela 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Wójt by w końcu doszedł do porozumienia z Panią Nadlesniczy i wykupił by lepiej drogę w Smolnikach.. Albo coś w tych Smolnikach by wreszcie sołtys z wójtem zrobili, bo wieś zasnęła i zapomniano o niej z 20 lat temu..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4243 sekundy