REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. Archiwum własne.)

Urząd Gminy w Iławie informuje kierowców o planowanym zamknięciu odcinka drogi gminnej Nowa Wieś – Kamień Duży w związku z rozpoczynającym się niedługo remontem. 

Oto szczegóły.

- Droga gminna nr 146060N pomiędzy miejscowościami Nowa Wieś w km 1+640 oraz Kamień Duży w km 0+200 [zobacz też załączoną mapkę] będzie zamknięta od dnia 13 września 2019r. do dnia 15 listopada 2019r. - informuje iławski urząd gminy.

Trasa wyznaczonego objazdu będzie przebiegać przez drogę krajową nr 16 Nowa Wieś – Iława oraz drogę powiatową 1329N, tj. Iława – Kamień Duży – Wola Kamieńska – Tynwałd oraz 1212N, tj. Tynwałd – Rudzienice – DK16.

Przypomnijmy, że droga będzie remontowana w związku z uszkodzeniami, do jakich doszło wskutek jej podtopienia. Na realizację tej inwestycji, o wartości około 2 mln zł, Gmina Iława pozyskała dotację w wysokości ponad 1,5 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach zadania przebudowana zostanie droga wraz z przepustem. Powstanie również chodnik i zagospodarowane zostanie pobocze. Droga zostanie podniesiona, by zapobiec jej zalewaniu w przyszłości. Wykonawcą inwestycji będzie firma Kambruk Wojciecha Laskowskiego.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.631 sekundy