REKLAMAfredom
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 grudnia 2019, 14:05

(Fot. Archiwum własne.)

Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie w najbliższych kilku tygodniach zamierza przystąpić do programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”. Program dedykowany jest wszystkim podmiotom leczniczym zainteresowanym objęciem specjalnym programem żywieniowym pacjentek ciężarnych.

W ramach programu Powiatowy Szpital w Iławie zapewni kobietom w ciąży i w okresie poporodowym:

  • pięć posiłków dziennie przygotowanych specjalnie dla nich, sporządzanych na podstawie zaleceń zatwierdzonych przez Instytut Żywności i Żywienia,
  • konsultacje dietetyczne,
  • poradnictwo i edukację dotyczącą prawidłowego żywienia.

f

Podczas hospitalizacji Szpital umożliwi kobietom kontakt z dietetykiem, który przeprowadzi wywiad żywieniowy, omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących oraz przekaże informacje o możliwości uzyskania porad dietetycznych w okresie poszpitalnym w Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej prowadzonym przez Instytut Żywności i Żywienia. Dietetyk odpowie także na pytania kobiet przesłane drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacjadietetyczna@szpital.ilawa.pl w okresie dwóch miesięcy po porodzie.

Szczegółowe informacje o terminie realizacji programu zostaną opublikowane na stronie internetowej Powiatowego Szpitala w Iławie oraz na Facebooku Szpitala niezwłocznie po podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

www.powiat-ilawski.pl

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5388 sekundy