REKLAMAWardrom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lutego 2020, 15:46 komentarzy 1

(Kolaż: kontakt@infoilawa.pl.)

To - jak w przypadku każdej nieruchomości - po prostu metry kwadratowe, ale też kawał historii i klimatu. Zapraszamy na przegląd niezwykłych nieruchomości do kupienia w powiecie iławskim.

Większość z nas swoje "cztery kąty" ma w bloku, niektórzy są posiadaczami jednorodzinnego domku - z mniejszym albo większym kawałkiem własnej ziemi. A czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest mieszkać w leśniczówce, pałacu albo dworku? Teraz możecie spróbować, oglądając poniższe - aktualne - oferty z okolic Iławy.

Położona w gminie Zalewo miejscowość Pozorty - tutaj położony jest wystawiony na sprzedaż zabytkowy pałac z bezpośrednim dostępem do linii brzegowej jeziora o takiej samej nazwie. Rezydencja, której budowa na zgliszczach dawnego pałacu dobiegła końca w 1922 roku, to miejsce, w którym można zamieszkać, ale też prowadzić działalność gospodarczą. Obiekt o powierzchni 897,00 m² z 18 pokojami jest przystosowany do prowadzenia pensjonatu. Z kolei na działce o powierzchni 15 300 m² można się zająć aktywnym wypoczynkiem, albo ogrodnictwem. To wszystko jest do kupienia za 3 800 000 zł, czyli za 4236,34 zł za metr kwadratowy.

Fot. Archiwum Pałac Sople.

Także w gminie Zalewo, a dokładnie w Borecznie, jest do kupienia za 590 000 zł (czyli 1475 zł za metr2) 400-metrowa leśniczówka. Tutaj jest do dyspozycji właściciela 8 pokojów. Wybudowana z czerwonej cegły w 1889 roku obecnie wymaga remontu. Kusi piękną przyrodą, otoczona lasem i położona w pobliżu jeziora. Tutaj również w grę wchodzi prowadzenie pensjonatu, a gości mogą przyciągnąć nie tylko widoki, ale i barwne dzieje.

- Okolice wsi Boreczno mają bogatą historię, tam odkryto ślady osadnictwa z epoki kamiennej oraz miejsce grodziska Prusów. Samo Boreczno, niegdyś Schnellwalde, obchodzi 700 lat istnienia. W okresie II wojny miejsce polowań elity oficerskiej III Rzeszy - przybliżają szczegóły sprzedający.

Fot. Witt Nieruchomości.

Na inwestora z potężnymi środkami czeka w gminie Zalewo jeszcze zabytkowy pałac i park w Gubławkach nad Jeziorakiem. Z położonego na skarpie obiektu rozciąga się spektakularny widok na najdłuższe polskie jezioro. Nieruchomość, położna na ponad 84-hektarowej działce, jest obecnie własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dotychczasowe przetargi nie przynosiły rozstrzygnięcia. Kolejny, z ceną wywoławczą ustaloną na 10 500 730 zł, został zaplanowany na 6 lutego.

Fot. KOWR Olsztyn.

900 000 zł - to z kolei kwota (albo zdolność kredytowa), jaką trzeba mieć do dyspozycji, by stać się właścicielem niecodziennej nieruchomości w Gałdowie (gmina Iława). Niedaleko drogi krajowej nr 16 jest położone wystawione na sprzedaż gospodarstwo z wybudowanym w 1936 roku domem typu dworek (do remontu) i zabudowaniami. Na działce zachował się stary drzewostan, jest też wymagający oczyszczenia staw. 

Fot. Facebook Gałdowo, Metrohouse.

Jak myślicie, czy wskazane nieruchomości znajdą nabywców? Która podoba się Wam najbardziej? 

REKLAMAwardrom2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Ela 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

    Pałac Pozorty jest przepiękny.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4802 sekundy