REKLAMASpeed
REKLAMASKOK

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia (pomarańczowe) przed silnym wiatrem wydał dla powiatu iławskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

Jak prognozuje synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo z Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku, w powiecie iławskim z prawdopodobieństwem określonym na 90%

przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h z południa i południowego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w drugiej części nocy. 

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 20:00 w dniu 9 lutego do godziny 20:00 w dniu 10 lutego. Takie pomarańczowe alerty należą do rzadkości. Co dokładnie oznaczają?

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - czytamy w materiałach IMGW.

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMASadek

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6323 sekundy