REKLAMAGaraże
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2020, 13:32 komentarzy 15

(Źródło: YouTube/Weronika Truszczyńska.)

Szanghaj w czasie epidemii koronawirusa - jak wygląda teraz życie przeciętnego mieszkańca metropolii? Na to pytanie odpowiada mieszkająca obecnie w Chinach znana youtuberka, z pochodzenia lubawianka, Weronika Truszczyńska.

- Czy w sklepach są dostępne produkty; czy można podróżować metrem, czy działają sklepy, restauracje? - to pytania, na które odpowiada w materiale „Życie w Szanghaju podczas epidemii koronawirusa” pochodząca z Lubawy w powiecie iławskim youtuberka Weronika Truszczyńska, której kanał w popularnym serwisie śledzą już 353 tysiące subskrybentów.

g

Jak podaje Truszczyńska, według stanu na dzień, gdy realizowano nagranie (czyli 12 lutego), w Szanghaju stwierdzono około 300 przypadków zarażenia koronawirusem; był jeden przypadek śmiertelny - zmarł 88-letni mężczyzna, cierpiący też na inne schorzenia.

Sama Weronika wróciła do Szanghaju z Polski już po tym, jak wybuchła epidemia. Przyznaje, że w przeciwnym wypadku jej koty spotkałaby śmierć głodowa. Do Chin udało się dotrzeć transportem lotniczym, z przesiadką w Moskwie - przykład ten pokazuje, że jednak nie wszystkie takie połączenia ze "starym kontynentem" zostały zawieszone. 

Youtuberka wprowadza widzów w temat, po czym zabiera na spacer ulicami Szanghaju. Wszyscy noszą maski, na porządku dziennym są kontrole temperatury. W mieście, jak pokazuje Weronika, z pewnością nie brakuje jedzenia, ale ulice, na co dzień zatłoczone, świecą pustkami, a aktywność gospodarcza pozostaje ograniczona.

- Uprzedzając komentarze z pytaniami, dlaczego pokazuję wszystko w takim świetle i nie sieję grozy, jak inni (bo nie ma w filmie ludzi padających na ulicach). Epidemia to również ogromny problem dla osób młodych i zdrowych (czyli takich, które teoretycznie nie muszą się obawiać choroby). Miasta są opustoszałe, trzeba uważać na każdym kroku, wielu mieszkańców nie ma szansy pójść do pracy i może obawiać się, że skończą im się pieniądze na życie. Ktoś inny (jak ja) mógł w Szanghaju zostawić swoje zwierzaki, a sam zostać na przykład zamknięty w jednym z miast w Hubeiu. Dla kogoś mogło nie starczyć masek, przez co utrudnione jest wyjście do sklepu po jedzenie. Dlatego właśnie pokazuję Wam dzisiaj, jak wygląda w Szanghaju sytuacja osoby zdrowej - komentuje Weronika.

Więcej w relacji, którą udostępniamy poniżej...

red. kontakt@infoilawa.pl
„Życie w Szanghaju podczas epidemii koronawirusa”.
 Źródło materiału wideo: YouTube/Weronika Truszczyńska.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Pitu-Pitu 13 8 miesięcy temu

  Podziwiam Weronikę Truszczyńską i bardzo Ją kocham ! Mam rację , czy nie ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pekin 12 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Pani Weronika jesteśmy z Panią wiem ciężko jest tak daleko od rodziny jest Pani odważna I za to Panią kochamy my rodacy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiedźmin 11 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Niezły jutub, niezłe włosy, niezłe jajca, ALE OCO TU CHODZI? WIRUS MASECZKI I INNE DZIWNE FIGLE CO TU SIE DZIEJE PROSZE SIE ROZEJŚĆ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jo 10 11 miesięcy temuocena: 21% 

  jak mawa , to dawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Malenka 9 11 miesięcy temuocena: 13% 

  Małomiasteczkowość komentujących mnie "powala". Cieszę się głęboko, że Was nie rozumiem i nawet nie będę się starała tego robić. Super, że Wiktoria pozwala ZAINTERESOWANYM dowiedzieć się jak wygląda życie codzienne w Chinach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata Łukaszewska 8 11 miesięcy temuocena: 79% 

  Szkoda że osoby komentujące w taki sposób nie mają odwagi podpisać się prawdziwym imieniem i nazwiskiem. To przykre jak łatwo przychodzi nam oceniać i krytykowac innych. Nie bardzo też rozumiem czemu ma służyć ta krytyka i złośliwe uwagi ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nml 7 11 miesięcy temuocena: 44% 

  Co to znaczy być znanym youtuberem? Czym ta dziewczyna się wyróżnia spośród tysięcy jej podobnych? No dobrze jest z Lubawy, a ja z NML i pierwszy raz ją widzę. Jeśli chcieliście napisać coś o chińskim wirusie to podpierajcie się informacjami z GIS a nie jakiejś panienki o znikomej wiedzy w tym temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wszystko Co Najważniejsze 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Wystarczy zapytać wójka Google

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lubawa 5 11 miesięcy temuocena: 36% 

  farbę mawa to malujewa i opowiadawa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 4 11 miesięcy temuocena: 80% 

  Milcz prostaku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wirus 3 11 miesięcy temuocena: 62% 

  Popularność w internecie spadla to na ilawski portal trafiła,totalna żenada, a pozatym jaka znana jak pierwszy raz o niej słyszę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chim 2 11 miesięcy temuocena: 39% 

  Ta choroba jest naprawdę groźna, dziewczynie aż włosy przefarbowało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Casanowa 1 11 miesięcy temuocena: 38% 

  Taką maskę, to ja zawsze na karnawał zakładam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.44 sekundy