REKLAMAGaraże
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2020, 16:01 komentarzy 11

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Poznaliśmy najnowsze dane o zdawalności egzaminów na "prawko" w powiecie iławskim. Kto wypadł najlepiej w roku 2019? Sprawdźmy.

Kolejny rok za nami; pora przyjrzeć się najnowszym statystykom dotyczącym odsetka sukcesów na egzaminach na prawo jazdy. Tradycyjnie przyglądamy się najpowszechniejszej kategorii B.

Czy łatwo zdobyć "prawko" kat. B? Z pewnością niełatwo. Wiele osób zgodzi się, że egzamin należy do najbardziej stresujących w życiu, a statystyki dotyczące zdawalności nie pozostawiają złudzeń: porażki w postaci oblanych testów są na porządku dziennym.

Jak dokładnie wyglądało to w roku 2019 w powiecie iławskim? Średnia zdawalność teorii dla wszystkich lokalnych szkół wyniosła 52,84%. Niestety, testy poszły kursantom wyraźnie słabiej niż w roku 2018, gdy odsetek sukcesów był na wyższym poziomie. Poprawiła się za to, choć bardzo nieznacznie, zdawalność egzaminu praktycznego, która wyniosła w roku 2019 w powiecie iławskim dokładnie 28,34.

Najlepiej do testów teoretycznych przygotowywała kursantów lubawska Auto-Szkoła Grzegorza Sumorka. Z kolei ranking dotyczący egzaminu praktycznego otwiera szkoła Auto-Kurs, także z Lubawy.

Statystyka zdawalności egzaminów na prawo jazdy kat. B wśród kandydatów przygotowywanych przez ośrodki szkolenia kierowców z powiatu iławskiego w roku 2019.

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

Zobaczmy jeszcze, jak kursanci z powiatu iławskiego wypadają na tle średniej wojewódzkiej. WORD w Olsztynie na razie podał statystyki tylko za pierwsze półrocze 2019 roku. Wynika z nich, iż sukcesem zakończyło się 54,29% przeprowadzonych tutaj we wskazanym okresie egzaminów teoretycznych oraz 34,17% - praktycznych. Oba te wskaźniki są na wyższym poziomie od tych dla powiatu iławskiego.

REKLAMALady D

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~..... 11 11 miesięcy temuocena: 22% 

  Jaka nauka taki egzamin tak ??? Więc Panie Topka proszę zrobić kciuk w dół na samochodzie i będzie OK.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~franek 10 11 miesięcy temuocena: 30% 

  topka to pewnie po nocach nie może spać :P :P :P :P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~selfik 9 11 miesięcy temuocena: 94% 

  Taki sposób oceny szkół jazdy w żaden sposób nie odzwierciedla w pełni jakości szkolenia. Ilość kursantów zdajacych w danym okresie czasu dzielone przez ilość złozonych przez nich egzaminów pomnożone przez 100%. Jeśli np na 10 kursantów wiekszość zda egzamin za pierwszym lub drugim razem, a powiedzmy dwoje z tej dziesiątki za 9,10 itd. to średnia zdawalnośc wyjdzie 20-30%. Nikt się nie pyta ile takich kursantów odbywa szkolenie w danej szkole. W jednej może być ich 100 w innej 300. Nikt nie podaje w tych statystykach jaki jest przedział wiekowy kursantów. Czy są to sami osiemnastolatkowie czy może więcej jest takich starszych pań po 60-tce, którym na sama myśl o egzaminie robi się słabo. O tym czy szkoła jest dobra czy słaba, który instruktor jest dobry, a który nie, więdzą tylko kursanci, którzy do tych szkół uczęszczali. A również oni mogą wyrazić zdanie jedynie o swojej szkole jazdy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 8 11 miesięcy temuocena: 96% 

  Trzeba by podać jeszcze liczbę kursantów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kursant 7 11 miesięcy temuocena: 26% 

  Już wiem gdzie iść na kurs prawa jazdy :) Na pewno do nie ICK !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 6 11 miesięcy temuocena: 84% 

  Nie zawsze statystyka w ujęciu procentowym mówi o tym, który ośrodek szkoli lepiej, a który gorzej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 5 11 miesięcy temuocena: 43% 

  Widać po zdawalności że najgorszym ośrodkiem w Iławie jest topka !!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierowca 4 11 miesięcy temuocena: 30% 

  Ośrodki szkolenia same się finansują i to jest patologia. Zdawalność od zawsze jest taka sama ok 30% i żadne dobre szkolenie nie ma na to wpływu. Na grupę 20 osób może zdać 6 osób i tyle. Jak ośrodek sam samo finansuje musi mieć na pensje i rachunki zwykła matematyka. Wysoka jakość szkolenia jest wręcz niepożądana. Skoro zdawalność od lat jest na poziomie 30% co robią ośrodki aby to poprawić, nic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jurek 3 11 miesięcy temuocena: 63% 

  Dzieki Panie Witoldzie za pierwszym razem.Polecam szkole pana Topki . Jurek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz 2 11 miesięcy temuocena: 56% 

  Za pierwszym razem . Dzięki Robi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XYZ 1 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Egzamin pewnie w Mławie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4203 sekundy