REKLAMAWardrom
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2020, 12:03 komentarzy 2
Zabytkowy pałac w Gubławkach nad Jeziorakiem; widok z lotu ptaka.

Zabytkowy pałac w Gubławkach nad Jeziorakiem; widok z lotu ptaka.

Jeśli kolejny przetarg na sprzedaż zabytkowego pałacu wraz z ziemią położonego w Gubławkach w gminie Zalewo nie przyniesie rozstrzygnięcia, do kupienia będzie tylko zabudowana część nieruchomości, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

W powiecie iławskim, w tym zwłaszcza w gminie Zalewo, czeka na nowych właścicieli wiele niezwykłych nieruchomości. Ale sprzedać je, oddając w nowe, dobre ręce, często niełatwo, bo od potencjalnego inwestora wymagają nie tylko pomysłu, ale i dużych możliwości finansowych. Tak jak w przypadku zabytkowego pałacu w Gubławkach, który jeszcze nie znalazł nabywcy pomimo kolejnego przetargu.

Co dalej z tą ciekawą nieruchomością, dowiedzieliśmy się w olsztyńskim KOWR, który pałac wraz z przyległościami próbuje sprzedać.

Dwór w Gubławkach w gminie Zalewo jest do kupienia. Tak prezentuje się wyjątkowa nieruchomość.

Ilość zdjęć 7

Ostatni przetarg dotyczący sprzedaży tej nieruchomości zabudowanej, położonej w obrębie Wieprz w gminie Zalewo w powiecie iławskim, w skład której wchodzi m.in. zabytkowy pałac, odbył się 6 lutego.

- Nie został rozstrzygnięty z uwagi na brak wpłaty wadium - poinformował portal www.infoilawa.pl zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie Grzegorz Klimach.

Przypomnijmy, że cena wywoławcza nieruchomości została wtedy ustalona na 10 500 730 zł, co obejmowało pałac, którego wielkim atutem jest położenie na skarpie ze spektakularnym widokiem rozciągającym się na najdłuższe polskie jezioro, oraz ponad 84-hektarową działkę. 

Jakie plany ma obecnie aktualny właściciel?

- Planujemy zorganizowanie kolejnego przetargu na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości - podaje w imieniu KOWR Grzegorz Klimach. - W przypadku braku zainteresowania nabyciem nieruchomości w obecnym kształcie Oddział Terenowy będzie próbował sprzedać oddzielnie część zabudowaną.

red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: KOWR.

REKLAMAwardrom2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Jojo 2 11 miesięcy temuocena: 25% 

    Oni mi go kiedyś chcieli dać za darmo. Powiedziałem ,że nie chce ,po co mi to na co. Mam już tyle, że starczy dla mnie dla dzieci i wnuki,ale już prawnuki muszą sobie radzić sami trudno.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~no tak 1 11 miesięcy temuocena: 25% 

    ja też tej staroci nie chciałem. a na diabła mi to potrzebne ?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4226 sekundy