REKLAMAZDZ
REKLAMASadek
Żeglarstwo daje mnóstwo radości. To widać po uśmiechach - na twarzy pana Rafała i uczestników jego półkolonii.

Żeglarstwo daje mnóstwo radości. To widać po uśmiechach - na twarzy pana Rafała i uczestników jego półkolonii.

"Żeglarstwo uskrzydla!" - nie ma co do tego wątpliwości wielki pasjonat tej wdzięcznej dyscypliny Rafał Waszkiewicz. Bakcyla połknął kilka lat temu; do tego stopnia, że dzisiaj nie wyobraża sobie życia bez żeglowania. Swoją pasją chce zarażać innych, stąd "Ważka" - jego firma, która pomoże Ci spełnić marzenie o zdobyciu patentu żeglarskiego, a dzieciom i młodzieży wypełni letni czas zajęciami, które budzą prawdziwą fascynację żeglarstwem.

Z życia "Ważki"... Bo "żeglarstwo uskrzydla"!

Ilość zdjęć 9

POZNAJCIE RAFAŁA

Rafał Waszkiewicz. Instruktor sportu o specjalności żeglarstwo, młodszy Instruktor żeglarstwa PZŻ, jachtowy sternik morski, instruktor sportu o specjalności sporty motorowodne, motorowodny sternik morski, kierownik wypoczynku i wychowawca wypoczynku. A przede wszystkim - pasjonat żeglarstwa.

- Jestem z tą dyscypliną związany od kilku lat. Z własnego doświadczenia wiem, że nigdy nie jest za późno, aby pokochać ten sport i zarazić się pasją, jakie niesie ze sobą żeglarstwo - opowiada Rafał Waszkiewicz. - Poznałem na swojej drodze fantastycznych ludzi, prawdziwych pasjonatów żeglarstwa, dzięki którym potrafiłem zrozumieć, że „żeglarstwo zmienia ludzi na dobre”. Obecnie żeglarstwo to nieodłączny element mojego życia. Uczy odpowiedzialności za siebie, sprzęt i ludzi, z którymi przebywam na wodzie. 

Jego zajęcia? Są przede wszystkim bez stresu i "spiny"; pozwalają czerpać radość ze sportu i przebywania na łonie natury. Nie wyklucza to jednak rozwoju. Sam stale stara się podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe uprawnienia i to samo proponuje wszystkim, którzy chcą wejść na kolejny stopień żeglarskiego wtajemniczenia. 

Rafał Waszkiewicz, prowadzący firmę Ważka: Z własnego doświadczenia wiem, że nigdy nie jest za późno, aby pokochać żeglarstwo!

ZDOBĄDŹ PATENT!

Na Pojezierzu Iławskim żeglowne jeziora, w tym przede wszystkim Jeziorak, mamy na wyciągnięcie ręki. Mimo to wiele osób odkłada realizację marzenia o tym, by stanąć za sterem jachtu. Jeśli czujesz, że pora to zmienić i chcesz wreszcie zdobyć patent, w osiągnięciu celu może Ci pomóc Rafał Waszkiewicz.

Są już znane tegoroczne terminy jego kursów żeglarskich, które kończy egzamin, odbywający się w ostatnim dniu kursu.

 • I kurs - 04.05.2020r. – 10.05.2020r. (7 dni).
 • II kurs - 25.05.2020r. – 31.05.2020r. (7 dni).
 • III kurs - 31.08.2020r. – 06.09.2020r. (7 dni).
 • IV kurs 07.09.2020r. – 13.09.2020r. (7 dni).

f

Ponadto dla zapracowanych są kursy:

 • weekendowe – zajęcia odbywają się w soboty i niedziele przez 8 dni w godzinach 10.00-18.00 (koszt 800 zł);
 • przedpołudniowe – zajęcia odbywają się codziennie przez 14 dni od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-14.00 oraz w weekend w godzinach 10.00-16.00 (koszt 800 zł);
 • popołudniowe – zajęcia odbywają się codziennie przez 14 dni od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-20.00 oraz w weekend w godzinach 10.00-16.00 (koszt 800 zł).

f

Cena kursu zawiera: miejsce na jachcie, materiały szkoleniowe, paliwo do jachtu, opłaty portowe, opiekę instruktora w czasie zajęć praktycznych i teoretycznych, a także przygotowanie teoretyczne i praktyczne do egzaminu na patent żeglarz jachtowy.

- Prowadzimy także zajęcia doskonalące z zakresu żeglarstwa dla osób, które chciałyby poczuć się pewniej za sterem - mówi pan Rafał.

Takie zajęcia prowadzone są po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z instruktorem.

MISJA "MŁODY ŻEGLARZ". UWAGA: TU DZIECI I MŁODZIEŻ POŁYKAJĄ ŻEGLARSKIEGO BAKCYLA!

"Ważka" to możliwość zdobycia żeglarskiego patentu, ale też projekt dla dzieci i młodzieży w wieku 7-11 i 12-16 lat. Co warto zaproponować tej grupie?

- W sezonie letnim prowadzimy zajęcia w zakresie żeglarstwa - opowiada pan Rafał. - Ich celem jest aktywizowanie dzieci i młodzieży. Chcemy rozwijać w uczestnikach ich potencjał, pobudzać kreatywność, wzbudzić fascynację żeglarstwem i przybliżyć w sposób ciekawy tę formę aktywnego wypoczynku. Podczas półkolonii uczestnicy uczą się też samodzielności, odpowiedzialności za powierzony sprzęt i bezpieczeństwo współuczestników, a także zapoznają się z wybranymi elementami żeglarstwa poprzez zabawę.

Zajęcia odbywają się w Iławie nad Jeziorakiem, a portem półkolonii jest Port Śródlądowy („Port Iława”). Na każdym turnusie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wychowawców kolonii i instruktorów żeglarstwa, a wszystko pod czujną opieką kierownika wypoczynku. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00. Koszt to 530 zł.

Także w tym przypadku znamy już tegoroczne proponowane terminy. Oto one:

 • 29 czerwca 2020 – 03 lipca 2020,
 • 13 lipca 2020 – 17 lipca 2020,
 • 27 lipca 2020 – 31 lipca 2020,
 • 03 sierpnia 2020 – 07 sierpnia 2020,
 • 17 sierpnia 2020 – 21 sierpnia 2020.

f

W ramach półkolonii "Młody Żeglarz" wszyscy uczestnicy mają zapewnioną:

opiekę wychowawców, instruktorów żeglarstwa, zajęcia z wybranych zagadnień żeglarstwa, elementy teorii i praktyki podczas codziennej żeglugi, gry i zabawy na świeżym powietrzu, materiały do zajęć, wycieczki i rozmowy w porcie z bosmanem, ratownikiem medycznym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dostęp do świetlicy, sanitariatów, możliwość zrobienia ciepłej herbaty, ciepły posiłek.

Już można rezerwować miejsca, by latem przeżyć wspaniałą przygodę na wodzie. Zapraszamy! 


Ważka - patenty żeglarskie oraz półkolonie dla dzieci i młodzieży.
Skontaktuj się! 
Tel. 660 688 245.
E-mail: kontakt@wazka.net.


Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
Artykuł załadowany: 0.6297 sekundy