REKLAMAGuguś
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2020, 11:13 komentarzy 3
W tym roku tak hucznie nie mogło być, ze zrozumiałych względów. Ale uczniowie iławskiego

W tym roku tak hucznie nie mogło być, ze zrozumiałych względów. Ale uczniowie iławskiego "Żeromka" i tak znaleźli sposób, by uczcić Międzynarodowy Dzień Tańca.

Wszyscy tęsknimy za normalnością. Widać to także w postawie i pomysłowości młodzieży z iławskiego "Żeromka", która nawet w dobie pandemii znalazła sposób na uczczenie Międzynarodowego Dnia Tańca.

To święto wszystkich miłośników tańca obchodzone jest rokrocznie 29 kwietnia.

- Rok temu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca wspólnie z innymi szkołami zatańczyliśmy na placu Starego Miasta belgijkę - wspomina nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie Ewelina Polak. - W tym roku ze względu na koronawirusa nam się to nie udało, ale żeby nie przerywać tradycji i zachować wszelkie środki ostrożności... Koniecznie zobaczcie sami, jak pomysłowa potrafi być młodzież!

Otóż, w tym roku zatańczyły tylko Paulina Wiśniewska i Hanna Wiatrowska, obie są uczennicami "Żeromka". Następnie nagranie ich kameralnego występu młodzież połączyła z tym wykonanym przed rokiem. Kontrast jest ogromny, ale ci, którzy przez koronawirusa nie mogli zatańczyć w tym roku, przynajmniej mogą powspominać ubiegłoroczne pląsy, a cała inicjatywa pokazuje, że nawet w dobie pandemii i społecznego dystansowania można być razem, przynajmniej symbolicznie.

Dzień tańca w dobie pandemii. Dwie uczennice iławskiego "Żeromka" zatańczyły na Starym Mieście.
Wideo: "Żeromek".

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jamroży 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Brawo bez maseczek bez zachowania odległości. Brawo po prostu brawo...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 2 6 miesięcy temu

  Czy ty nie widzisz i nie umiesz czytać ze zrozumieniem, że jest to mix z dwóch lat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~m123 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo, świetny pomysł

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6918 sekundy