SKOK
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2020, 17:41 komentarzy 4

(Fot. GKS Wikielec.)

Nie wszyscy pewnie wiedzą, że modernizacja stadionu w Wikielcu nie doszłaby do skutku, gdyby nie determinacja i dobra wola wielu osób. Dziś, kiedy formalności zostały zakończone, a wykonawcy pozostało już tylko wejść na plac budowy, Zarząd GKS-u Wikielec chciałby podziękować wszystkim, którzy wspierali ten ważny dla klubu i lokalnej społeczności projekt.

Wszystko zapoczątkowały kilka lat temu ówczesne władze klubu – z prezesem Mariuszem Jajkowskim i wiceprezesem Krzysztofem Sadowskim na czele. Działacze, którzy wcześniej wspólnymi siłami zbudowali na obiekcie oświetlenie, zaczęli szukać pieniędzy na bardziej kompleksowy remont stadionu.

Szansa pojawiła się, gdy Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło program Sportowa Polska, mający na celu wspieranie rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Działacze złożyli stosowany wniosek i czekali na rozstrzygnięcie w ministerstwie. Ostatecznie decyzja resortu była dla klubu pozytywna, na co duży wpływ miały działania podjęte przez posła Zbigniewa Babalskiego, który w tej sprawie osobiście spotkał się z wiceministrem sportu Jackiem Osuchem i przekonywał go, że złożony przez działaczy wniosek jest jak najbardziej zasadny.

Zdobycie dofinansowania było tylko połową sukcesu klubu. Teraz trzeba było jeszcze znaleźć pozostałą część środków na realizację tego zadania. Klub nie mógł sięgnąć po pieniądze od sponsorów, gdy te w całości przeznaczane są na funkcjonowanie drużyny seniorów.

Z pomocą przyszedł więc wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Wójtowi udało się przekonać przewodniczącego rady gminy Romana Piotrkowskiego i gminnych radnych do wyrażenia zgody na wsparcie tego projektu pieniędzmi z publicznej kasy. I w ten właśnie sposób już niebawem gmina Iława będzie miała nową sportową wizytówkę, która służyć będzie nie tylko klubowi, ale też wszystkim mieszkańcom gminy.

W związku z powyższym Zarząd GKS-u Wikielec chciałby serdecznie podziękować za wsparcie i zaangażowanie klubowym działaczom, posłowi Babalskiemu, a także wójtowi Harmacińskiemu, przewodniczącemu rady i gminnym radnym. - To dzięki Wam udało się osiągnąć ten cel, podkreślają członkowie zarządu GKS-u.

Za: GKS-em Wikielec/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Orzeł z Ulnowa 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Jakoś w artykule dziwnie cicho o prezesie Krzysiu B. Tylko pozwolono jemu pozować do zdjęcia? Chociaż to i tak dużo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz 3 9 miesięcy temuocena: 78% 

  No właśnie brawo, tylko za co? Kupa kasy wydana dla tak naprawdę zabawy dla dorosłych. Stadion w jednej miejscowości, a ścieżek rowerowych na gminie brak, połączenie z ścieżką z NML nie ma, bezpieczne drogi rowerowej na Ostródę nie ma, na Lubawę nie ma, na Susz nie ma. Zamiast działać w tym zakresie, co byłoby atrakcyjne zarówno dla mieszkańców jak i turystów kupa kasy idzie na stadion dla malutkiej miejscowości. A dzieci i młodzież z innych gminnych miejscowości to jak może się sportowo rozwijać? No są jakieś tam boiska, ale o zajęciach nic nie słychać. Jak dla mnie to bez sensu, są ważniejsze działania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 2 9 miesięcy temuocena: 70% 

  Brawo społeczność Wikielca będzie piękny budynek stadionu, chwała działaczom GKS Wikielec i Panu posłowi Babalskiemu oraz wójtowi Harmacińskiemu niech to będzie skuteczny napęd dla ekipy Jezioraka i iławskich samorządowców niech powiat Iława będzie przykładem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Batman 1 9 miesięcy temuocena: 69% 

  Nikogo to nie obchodzi ta śmieszna drużyna i ich g....e boisko !!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3986 sekundy