REKLAMAWardrom
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 maja 2020, 12:54 komentarzy 2

(Zdjęcia: Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze „Pogranicze”.)

Pomimo że na wiszącym na ścianie kalendarzu maj nieubłaganie zbliża się do końca, ze względu na epidemię koronawirusa dopiero w ubiegłą niedzielę rozpoczęli sezon badawczy 2020 członkowie Stowarzyszenia Historyczno–Badawczego „Pogranicze” z Kisielic.

Nikt nie przypuszczał, że pierwsze w tym roku poszukiwania dostarczą od razu tylu emocji!

Za sprawą znaleziska Krzysztofa Kujawskiego - członka Stowarzyszenia Historyczno-Badawczego „Pogranicze” można cieszyć oczy widokiem świadka burzliwej historii średniowiecza gminy Kisielice, którym okazał się topór bojowy – typ z brodą, wstępnie datowany na XV wiek, czyli okres walk Korony Królestwa Polskiego z zakonem krzyżackim. Znalezisko zostało zgłoszone Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków i trafi prawdopodobnie do muzeum w Ostródzie. Członkowie „Pogranicza” mają nadzieję, że odnaleziona średniowieczna broń będzie zwiastunem owocnego sezonu badawczego, który jeszcze nie raz dostarczy dreszczyku emocji członkom stowarzyszenia, a lokalnym placówkom muzealnym kolejnych artefaktów.

Piotr Blinkiewicz/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze „Pogranicze”.

REKLAMAwardrom2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~autochton 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

    Ha, nie ma komentarzy, bo większości lokalna historia nie interesuje, tylko ajfony i diskopolo. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~to komentuj dalej 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

    jak to nie ma komentarzy ? przecież komencie skomentowałeś , ja za tobą , więc dwie sztuki już są. Powodzenia w dalszym komentowaniu autochtonie , bo twoje zainteresowania nie muszą podobać się wszystkim.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.558 sekundy