REKLAMASpeed
REKLAMAOlszta

(Fot. OSP Jędrychowo.)

Ochotnicy z Jędrychowa w gminie Kisielice pomagali kierowcy, na którego auto spadł konar. Takich interwencji w nadchodzących dniach może być więcej. Aktualnie dla naszego powiatu nie ma aktywnych ostrzeżeń meteorologicznych, ale z prognozy zagrożeń IMGW-PIB wynika, że zjawiska burzowe mogą się pojawiać.

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jędrychowie w poniedziałek, 8 czerwca około godziny 16:00 otrzymali zgłoszenie, że na samochód osobowy spadł konar. 

- Zdarzenie miało miejsce w Truplu - informują. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu drzewa przy użyciu pilarki do drewna.

Na razie w naszych stronach, w porównaniu do Śląska, gdzie w ostatnim czasie trąby powietrzne wyrządziły duże szkody, jest relatywnie spokojnie, ale i u nas synoptycy nie wykluczają groźnych zjawisk. Na 9, 10 i 11 czerwca IMGW-PIB wydał dla województwa warmińsko-mazurskiego prognozę zagrożeń dotyczącą burz z gradem. Według dzisiejszych prognoz szczególnie groźnie wygląda czwartek, kiedy to będzie miała miejsce gwałtowna wymiana mas powietrza na upalne z południa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. OSP Jędrychowo.

REKLAMASadek

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.414 sekundy