REKLAMApluszak
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 czerwca 2020, 10:30 komentarzy 15
Linia kolejowa w kierunku Olsztyna biegnie za zakładem firmy POL-MAK. Czy w tej okolicy powstanie nowy przystanek PKP?

Linia kolejowa w kierunku Olsztyna biegnie za zakładem firmy POL-MAK. Czy w tej okolicy powstanie nowy przystanek PKP? (Fot. UM w Iławie.)

PKP PLK potwierdza, że możliwość budowy nowego przystanku PKP, obsługującego okolice północno-wschodniej Iławy, będzie poddana szczegółowej analizie w toku uruchamianego już studium wykonalności. Może to być Nowa Wieś, albo - o co zabiega Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski - osiedle Piastowskie w Iławie.

Szansa na taki nowy przystanek na linii kolejowej w kierunku Olsztyna pojawiła się w związku z uruchamianym przez kolej, będącym wciąż na wczesnym etapie projektem modernizacji linii kolejowej nr 353 na odcinku Iława-Olsztyn-Korsze-granica państwa. Obecnie PKP PLK uruchamia studium wykonalności.

- Podtrzymujemy stanowisko, iż koncepcja budowy nowego przystanku osobowego obsługującego północno-wschodnie dzielnice Iławy zostanie poddana szczegółowej analizie w ramach tego studium -  informuje burmistrza Iławy PKP PLK w piśmie datowanym na 11 czerwca. - Kwestia lokalizacji nowego przystanku będzie przedmiotem konsultacji społecznych w ramach studium wykonalności - informują jeszcze kolejarze.

Na temat zasadności budowy nowego kolejowego przystanku w okolicach osiedla Piastowskiego w Iławie i Nowej Wsi w gminie Iława będą więc mieli szansę wypowiedzieć się sami mieszkańcy, potencjalni pasażerowie. Burmistrz Iławy jest przekonany, że jest to inwestycja potrzebna.

- Nowy przystanek, taki na podobieństwo Iławy Miasto, to większa dostępność do transportu kolejowego dla mieszkańców, ale także i odciążenie centrum miasta od ruchu samochodowego w kierunku dworca głównego - przekonuje. - Korzyści z takiej lokalizacji może być wiele. Wraz z rozwojem naszego miasta, powinna rozwijać się infrastruktura transportowa, w tym właśnie kolejowa. 

Śledzimy losy inwestycji, do tematu wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl. 

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Pyk 14 ponad rok temuocena: 100% 

  Niech nazywa się im Ewy Wiśniewskiej, ona teraz w tamto stronę do roboty jeździ. Będzie mogła wysiąść w innej części miasta... A przy okazji jak by nazwa była zapożyczona to nie będzie plagiatu, tylko nasza ONA nasza!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jajecznicezrobie 13 ponad rok temuocena: 25% 

  Iława Wschodnia - to nazwa fajna. No (...) niech się stara może to być jego jedyny sukces kadencyjny. Mam pytanie została obniżona dotacja Jeziorakowi w związku z pandemią, a smoczym bykom też obniżono czy podwyższono na maseczki i droższe bilety lotnicze i hotele. W sierpniu odbywa się piękny pokaz smoczych byków. Przelot do Wenecji, hotel 4 gwiazdki, nocleg w ligiano sabbiadoro, dostęp do plaży i pełne wyżywienie. Po przyjeździe do Iławy wielki pokaz opalenizny i opowieści dla młodych sportowców Jezioraka jak wygląda Wenecja.

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Troll hunter 12 ponad rok temuocena: 100% 

  Trzymaj się tematu trollu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 11 ponad rok temuocena: 20% 

  A może metro od razu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 10 ponad rok temuocena: 67% 

  UU, a co jest złego w słowie 'wieś'?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 9 ponad rok temuocena: 67% 

  Dobry pomysł. Nazwa przystanku - Iława Nowa Wieś? Albo po prostu Iława Wieś w odróżnieniu od Iława Miasto : )

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fanatyk 8 ponad rok temuocena: 67% 

  Iława Wschodnia, proszę o zabranie bagażu xd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uważny 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Przy okazji tematu komunikacyjnego. Kiedy zobaczymy nowe autobusy ZKM Iława ( miały być w czerwcu) i nowe trasy autobusów, bo coś umilkło.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 6 ponad rok temu

  Ja wiele razy pisalam o braku czerwonych lub innych np. niebieskich jeden czort ,aby jezdzily/ autobusow. ale jak na dzien obecny cisza sza. Myslalam z sasiadami ze moze na Dzien Dziecka powie nowy/stary prezes ZKM nowine . ale Dzien Dziecka minal a wiadomosci zadnej, Oj wstyd prezesiku z teczki , wstyd. , a do emerytury coraz blizej hahah. I tyle ludzisko zostalo nam z wizji o rozwoju Osiedla Piastowskiego. Jestescie zadowoleni???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piastowskie 5 ponad rok temuocena: 80% 

  A Pan Petycja to już kupił ziemię pod szkołę, bo ostatnio jakoś cicho o tym. Pisać to każdy potrafi, gorzej jak samemu trzeba coś zrobić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dżef 4 ponad rok temuocena: 50% 

  @Fanatyk - w ogóle nie chcemy dzieci : )

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jungingen 3 ponad rok temuocena: 75% 

  Grunt, że jest kościół, szkoła niepotrzebna, jeszcze się o LGBT nauczą i co będzie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fanatyk 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Nie chcemy tu żadnej szkoły i hałasu rozwydrzonych dzieciaków palących papierosy i pijących alkohol na przerwach lub wagarach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~^.^ 1 ponad rok temuocena: 88% 

  Dobrze byłoby taki przystanek wznieść. Mniejszy tłum na głównym dworcu dzięki temu będzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3379 sekundy