REKLAMAGaraże
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 lipca 2020, 12:31 komentarzy 11

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Iława, choć z pewnością nie najtańsza, cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Tak wynika z danych, które udostępnił nam branżowy portal Nocowanie.pl. W porównaniu do ubiegłego roku widać ogromne wzrosty - komentuje kierownik marketingu serwisu Kamila Miciuła.

Mamy już kalendarzowe lato i wakacje, czyli wysoki sezon turystyczny. We współpracy z ogólnopolskim tematycznym portalem Nocowanie.pl postanowiliśmy więc sprawdzić, jak ten nietypowy, bo wciąż pozostający w cieniu koronawirusa, sezon ma szansę wyglądać w naszym mieście. Perspektywy, jak wynika z danych, są dla lokalnych podmiotów z tej branży... wyśmienite.

AWANS. W PIĘĆ LAT Z 510. NA 180. MIEJSCE W KRAJU

Serwis Nocowanie.pl na naszą prośbę sprawdził m.in., na którym miejscu w kraju i województwie znajduje się Iława pod względem liczby zapytań o nocleg w mieście, wysłanych za pośrednictwem serwisu. Przyglądamy się okresowi od początku maja do 25 czerwca tego roku.

- Iława jest na 180. pozycji w całym kraju oraz na 14. w województwie warmińsko-mazurskim, to bardzo dobry wynik - komentuje kierownik marketingu serwisu Kamila Miciuła. - Widać rosnące zainteresowanie Iławą, jeszcze 5 lat temu (w czerwcu 2015), miasto znajdowało się na 510. miejscu w Polsce - dodaje.

300% UBIEGŁOROCZNEJ "NORMY"

W czerwcu 2020, w porównaniu do sytuacji przed rokiem, wręcz skokowo wzrosła liczba zapytań o nocleg w naszym mieście. Wszystko to pomimo pandemii koronawirusa, ale tylko pozornie jest to paradoks. Tracą bowiem głównie zagraniczne destynacje, a miasta i miejscowości w Polsce korzystają, bo zamiast egzotycznych kurortów rodacy w tym sezonie częściej wybierają na urlop własną ojczyznę.

- W tym roku widać ogromne wzrosty. W przypadku Iławy to aż 300% w porównaniu do czerwca ubiegłego roku - informuje Miciuła.

IŁAWA. NAJTANIEJ NIE JEST. TURYŚCI PŁACĄ ZA NOCLEG ŚREDNIO 74 ZŁ

Serwis Nocowanie.pl zapytaliśmy też o charakterystykę iławskich obiektów, będących w jego bazie.

- Łącznie w naszej bazie posiadamy 34 obiekty z Iławy, większość stanowią domki, agroturystyka oraz pensjonaty - to odpowiedź.

Dowiadujemy się ponadto, że w wakacje turyści planują spędzić w Iławie średnio 4-5 dni. Przeciętnie płacą za nocleg 74 zł. Nieco drożej jest w lokalnej agroturystyce (średnio 106 zł), taniej zaś w domkach i pensjonatach (przeciętnie około 52 zł). Iława nie należy do najtańszych miejsc w województwie. Na przykład w Giżycku, drugiej pod względem popularności na Nocowanie.pl miejscowości w naszym regionie, cena noclegu to średnio niespełna 54 zł. W najpopularniejszych Mikołajkach trzeba zapłacić przeciętnie prawie 64 zł, a w zamykającym podium Rucianem-Nidzie średnia cena to około 56 zł.


Opracowanie własne portalu www.infoilawa.pl na podstawie danych udostępnionych przez branżowy portal Nocowanie.pl, będący częścią Grupy Wirtualna Polska Holding, notowanej na GPW w Warszawie. Jest to, według danych serwisu, najpopularniejszy portal noclegowy w Polsce, notujący 1 mln zapytań o nocleg miesięcznie i 45 mln odsłon portalu miesięcznie.


REKLAMANAJLAK

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Rada 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Warto by było ładnie opisać atrakcje Iławy na tripadvisor, źle to teraz wygląda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ogólnie ceny w PL w stosunku np. do Włoch czy Grecji to jakaś kpina. U pana Czapy ceny jak w Rzymie:(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 9 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Dlaczego turyści spędzają tylko 4-5dni w Iławie? Bo to przerwa w drodze do Giżycka i Mikołajek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

  A co tu dłużej robić?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młody pesel 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ten pomost gdzie cumuje "Ilavia" to porażka i wstyd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Onnn 6 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Może Pani hordejuk się wypowie na temat obwodnicy iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 5 6 miesięcy temuocena: 78% 

  I tak najpiękniejszy jest skwer Żeromskiego :) wstyd p. Burmistrzu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 4 6 miesięcy temuocena: 92% 

  14 w województwie, to coś jak nasze liceum : ) A że jesteśmy bardzo ambitni, to odtrąbiamy sukces, hej!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciemność 3 6 miesięcy temuocena: 48% 

  Bo Iława piękna jest Tylko władze do wymiany

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hipcio queen 2 6 miesięcy temuocena: 92% 

  I mieszkańcy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Turysta amator 1 6 miesięcy temuocena: 83% 

  I wszyscy "Janusze biznesu" ze swoimi horendalnymi cenami również do wymiany. To miasto naprawdę ma potencjał na coś więcej, ale niesety restauratorzy i pensjonarjusze wbijają sobie kij w stopę swoimi cenami i wymaganiami. Polecam brać przykład z chorwackich miejscowości jak się traktuje gości w swoich posiadłościach i dlaczego jest tam zawsze dużo turystów. Za przykład postawie miejscowość Crikvenica i okoliczne wyspy. Polecam sprawdzić bo cenowo restauracje i domki/hotele/pensjonaty wychodzą taniej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7347 sekundy