REKLAMAZielona aleja 2
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lipca 2020, 10:19 komentarzy 1

(Fot. Magda M.)

Wymiana podłogi w hali sportowej w Zespole Szkół w Kisielicach - to projekt zwycięzca trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Kisielice. Przedsięwzięcie to wsparło w głosowaniu 519 osób. Teraz mieszkańcy pomagają w realizacji, bo budżet zadania, oszacowany pierwotnie na 95 347 zł, okazał się niewystarczający.

W remoncie jest obecnie hala sportowa kisielickiej szkoły. Samorząd ruszył tutaj z realizacją zwycięskiego projektu kisielickiego Budżetu Obywatelskiego. 

- Koszt inwestycji znacznie przekracza 100 000 zł, dlatego, żeby móc realizować ten projekt, druhowie OSP zaoferowali pomoc przy rozbiórce podłogi, co znacznie obniżyło koszty - komentuje Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.

Jak dodaje samorządowiec, hala sportowa miejscowej szkoły wybudowana została pod koniec lat 90-tych. 

- Niestety, nie wykonano wtedy odpowiedniej wentylacji podłogi i drewniane elementy spleśniały, po czym całość zaczęła się zapadać - komentuje Rafał Ryszczuk. - Teraz wykonamy to porządnie i pod odpowiednim nadzorem. Przy okazji dziękuję strażakom za ich ciężką pracę przy demontażu drewnianej konstrukcji podłogi.

Sami strażacy, którzy realizację Budżetu Obywatelskiego wspierają bezinteresownie, zachęcają do pomocy przy pracy innych, w tym zwłaszcza sportowców, którym projekt zwycięzca na pewno jest szczególnie bliski.

W Kisielicach koronawirus nie zatrzymał Budżetu Obywatelskiego. Bezinteresownie pomagają strażacy ochotnicy.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Magda M. oraz Urząd Miejski w Kisielicach.

REKLAMASadek

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kibol 1 ponad rok temuocena: 100% 

    A gdzie są piłkarze z Olimpii, co cały rok tłuką salę, że nie można wynająć, bo zajęta? Czekają na gotowe? Ja bym ich za to zimą wygnał na orlika. Wstyd, gwiazdy futbolu, oj wstyd!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3662 sekundy