REKLAMAReporter
REKLAMAPatrz

(Fot. materiały prasowe.)

Gmina Zalewo jako jedyny samorząd z powiatu iławskiego i jeden z ośmiu w regionie skorzysta ze wsparcia w ramach tegorocznej edycji programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Samorząd przeznaczy środki na doświetlenie wybranych przejść dla pieszych.

Samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego z sukcesem walczyły o dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. MSWiA podało wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

6 mln zł trafi do 86 gmin i powiatów w Polsce, które dzięki dofinansowaniu będą mogły poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Chętnych było trzy razy więcej niż możliwości przyznania funduszy.

W powiecie iławskim jest jeden beneficjent. To Gmina Zalewo, która otrzyma 24 tysiące złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na doświetlenie lampami ledowymi trzech przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 519. Użytkownikami tych zebr są w dużej części dzieci, a z policyjnych statystyk wynika, że dochodziło tam do wypadków z udziałem pieszych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3715 sekundy