REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2020, 12:33 komentarzy 3
Zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową. XIV-wieczny zamek w Szymbarku (dzisiejsza gmina Iława) to drugi po Malborku największy gotycki zamek w Polsce.

Zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową. XIV-wieczny zamek w Szymbarku (dzisiejsza gmina Iława) to drugi po Malborku największy gotycki zamek w Polsce. (Fot. Archiwum własne.)

Zamek w Szymbarku, jeden z najcenniejszych zabytków w powiecie iławskim, będzie można zwiedzić z pomocą... wirtualnego przewodnika. Projekt Fundacji Zamek Szymbark, w ramach którego taka aplikacja powstanie, uzyskał dofinansowanie ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. 

To druga edycja konkursu w tym roku, skierowana do organizacji pozarządowych i mająca na celu promowanie turystycznego wizerunku naszego regionu. Łącznie przeznaczono na niego 90 tysięcy złotych.

- W tej inicjatywie organizacje pozarządowe mogły zdobyć grant na wydanie niekomercyjnych regionalnych publikacji turystycznych promujących turystykę w województwie. Ostatecznie dofinansowanie otrzyma osiem organizacji z każdego zakątka Warmii i Mazur - informuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Wśród dofinansowanych przedsięwzięć jest projekt dotyczący obiektu w naszym powiecie. Fundacja Zamek Szymbark, powołana m.in. po to, aby propagować wiedzę o historii oraz kulturze regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów zamku i jego dziedzictwa historycznego, wykorzysta pozyskany grant na przygotowanie i udostępnienie "Wirtualnego przewodnika turystycznego zamku w Szymbarku“. O wydaniu "apki" poinformujemy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~swój człowiek 3 5 miesięcy temuocena: 89% 

  I to jest dobra informacja. Mam nadzieję, że uda się w końcu z zamku zrobić prawdziwą atrakcję turystyczną. Nie takim ruinom przywrócono życie i są teraz atrakcją turystyczną przyciągającą latem setki osób dziennie. Trzymam kciuki!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swój człowiek 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Realisto-kapitalisto lepsze to niż totalny upadek tego pięknego i niedocenionego miejsca. Zresztą p. Słyszyk i spółka IBC Investment traktuje inwestycję komercyjnie, a nie da się zarabiać zamykając zamek. Pewnie przydałby się jakiś kolejny (większy?) inwestor, aby ruszyć z odbudową. Od czegoś trzeba zacząć, a taka aplikacja może tylko pomóc w rozpoczęciu odbudowy. Trzymajmy kciuki, bo sukces tego projektu będzie opłacał się nam wszystkim.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~realista - kapitalista 1 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Nie zapomnij tylko, że to własność prywatna. Może wiec się zdarzyć, że i po odbudowie nadal będzie do zwiedzania tylko wirtualnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4282 sekundy