REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 sierpnia 2020, 14:39 komentarzy 4
Od lewej: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Od lewej: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. (Fot. UG w Iławie.)

Dotację ze środków unijnych w wysokości 2 milionów złotych pozyskał samorząd Gminy (wiejskiej) Iława na rozbudowę systemu kanalizacji sanitarnej.

Podpisanie stosownej umowy miało miejsce dzisiaj - 17 sierpnia.

Gminę reprezentował wójt Krzysztof Harmaciński wraz ze skarbnik Marleną Baranowicz-Rak, zaś Urząd Marszałkowski w Olsztynie - marszałek Gustaw Marek Brzezin. 

Pełna nazwa dofinansowanego przedsięwzięcia to „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Franciszkowo, Franciszkowo Dolne, Borek, Mątyki oraz poprawa gospodarki wodnej na terenie gminy Iława”. 

W ramach zadania zostaną zbudowane systemy kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych o długości ponad 12 km. Całkowita wartość zadania wyniesie prawie 4 miliony złotych, z czego 2 miliony złotych będzie pochodzić ze środków PROW na lata 2014-2020. Zakończenie inwestycji zaplanowano na kwiecień 2023 roku.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~iławianin 48 4 5 miesięcy temuocena: 25% 

  Pokażcie p. wójta na tle sterty śmieci w Makowie- brak kontenera sprawił że turyści wory ze śmieciami składują pod drzewem w centrum osady turyst, Makowo- wstyd i hańba dla włodarza gminy Iława i Nadleśnictwa Iława - nie potraficie się dogadać i na okres 2 m-cy wynająć kontener choćby z EKO-odwiedzający Makowo róbcie zdjęcia tego dzikiego wysypiska i wysyłajcie w świat - może to zawstydzi tych którzy powinni to ogarnąć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 48 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Chłopie co ty się tak wymądrzasz, nie zmieniaj tematu. Majo te śmieci zabrać, bo tego nie zniese.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezes Kozłowski 2 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Było o tym wielokrotnie na forum, że tym terenem zarządza Nadleśnictwo Iława i tam trzeba kierować reklamacje. Wielokrotnie odnosił się do tego Urząd Gminy. Jak widać nie do każdego to dociera. A tak na marginesie dlaczego Nadleśnictwo ma zbierać wszystkie śmieci? Turyści gdzieś przecież przebywają. Ośrodki wczasowe, wynajmujący domki powinni od nich te odpady przyjąć. Turysta przebywając na wczasach powinien te śmieci zostawić w tym ośrodku/domku gdzie przebywa. Widać nie wszyscy wynajmujący podpisali stosowne umowy i oczekują, że ktoś wywiezie im śmieci za darmo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wuja 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  bravo no i dla sadama!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5814 sekundy