REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 sierpnia 2020, 08:59

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Iławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne teatralne emocje – spektakl pt. „Długi łykend”, który odbędzie się w Kinoteatrze "Pasja" w Iławie w dniu 23 sierpnia 2020r. (niedziela) o godz. 17:00.

Autorem „Długiego łykendu” jest Norm Foster. Jest to niezwykle popularny i najczęściej wystawiany dramaturg w historii Kanady. Jego sztuki znane są ze swojego charakterystycznego humoru oraz trafnego pokazania tego, jak zwykli ludzie próbują sobie radzić w życiu. 

„Norm Foster ma talent do tworzenia postaci, które są tak wiarygodne, że widzowie mogą zobaczyć na scenie fragmenty samych siebie”. (Daily News).

Również „Długi łykend” wpisuje się w ten schemat. To klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? Co kryje się w mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli? Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń,  nienawiść, zazdrość... Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia...? 

Zapraszamy!

Reżyseria: Piotr Dąbrowski, Julia Wacławik-Dąbrowska.
Scenografia: Magdalena Wacławik.
Aktorzy (grać będą wymiennie):
Pola: Maja Berełkowska. 
Wanda: Katarzyna Walter.
Karol: Piotr Cyrwus/Piotr Dąbrowski.
Robert: Wojciech Wysocki/Piotr Dąbrowski.

Sztuki autorstwa Norma Fostera doczekują się rocznie około 150 różnych adaptacji. Na swoim koncie ma również kilka musicali. Tego samego autora grane są w Polsce (z ogromnym powodzeniem) dwa spektakle: „Premiera” i „Ostra jazda”. 

Tekst z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od dziesięciu lat mieszkający w Kanadzie (gdzie ukończył studia reżyserskie).

Bilety w cenie 80 zł można nabyć na stronie internetowej: www.ickilawa.pl/kup bilet oraz w kasie kina w godzinach jej otwarcia.

DWA PODWÓJNE BILETY DLA CZYTELNIKÓW PORTALU INFO IŁAWA!*

Zapraszamy też do udziału w zabawie - wśród uczestników rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Aby wziąć udział:

  • - publicznie udostępnij podlinkowany tutaj konkursowy post na swojej ścianie na Facebooku;
  • - w komentarzu wpisz lub oznacz osobę, którą zaprosisz na spektakl!

f

Wyniki podamy w nadchodzący piątek. Zapraszamy i życzymy powodzenia!

*Biorąc udział w zabawie, wyrażasz zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska w aktualizacji tego artykułu - tylko w przypadku wygranej, w celu poinformowania o takim fakcie.

AKTUALIZACJA - WYNIKI

Miło nam podać wyniki zabawy. Szczęście tym razem uśmiechnęło się do następujących osób, które nagradzamy podwójnymi zaproszeniami na spektakl:

  • Iwona Gabiuch; 
  • Łukasz Jarząb.

f

Bilety będą do odebrania bezpośrednio przed przedstawieniem u pracowników Iławskiego Centrum Kultury. Prosimy mieć ze sobą dowód tożsamości do ewentualnego wglądu. Życzymy ciekawych przeżyć i wspaniałej zabawy!

Publikacja Iławskiego Centrum Kultury. 

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.2718 sekundy