REKLAMAlimpio
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 sierpnia 2020, 11:58 komentarzy 4
Tomasz Alisson po lewej. Szuka nowej sali na swoje zajęcia z zakresu samoobrony po tym, jak miasto wstrzymało współpracę w tym zakresie.

Tomasz Alisson po lewej. Szuka nowej sali na swoje zajęcia z zakresu samoobrony po tym, jak miasto wstrzymało współpracę w tym zakresie. (Fot. Zdjęcie archiwalne.)

Kolejne negatywne skutki koronawirusa, tym razem dla życia różnych środowisk sportowych w Iławie...

Przed kilkoma dniami do instruktorów, którzy wcześniej prowadzili swoje zajęcia w salach sportowych przy iławskich podstawówkach, dotarła informacja o tym, iż w tym roku od 1 września takiej możliwości nie będzie.


Dawid Kopaczewski argumentuje to chęcią zapewnienia bezpieczeństwa w placówkach i informuje, iż wstrzymanie wynajmu na rzecz zewnętrznych podmiotów najprawdopodobniej ma charakter tymczasowy. Z kolei jeden z instruktorów, których ta decyzja dotyczy, Tomasz Alisson, nie ukrywa, że stawia to jego dalszą działalność w Iławie pod znakiem zapytania.


Tomasz Alisson prowadził zajęcia z samoobrony w małej salce SP5. Pod koniec tego tygodnia dotarła do niego informacja o, jak mówi, decyzji burmistrza zakazującej wynajmu sal sportowych podmiotom zewnętrznym. Bardzo go to zaniepokoiło.

- Nasza 5-letnia obecność w Iławie stanęła pod znakiem zapytania - ubolewa.

Dlaczego miasto nie chce, by sale były nadal wynajmowane? Chodzi o koronawirusa i wielką niewiadomą, jaką na tym etapie pozostają konsekwencje powrotu dzieci do szkół. 

- W związku z koniecznością zmian organizacyjnych pracy szkół i przedszkoli od 1 września związanych z pandemią, udostępnianie sal podmiotom zewnętrznym zostało czasowo wstrzymane - komentuje Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Po uruchomieniu we wrześniu zajęć w reżimie sanitarnym i  ocenie w najbliższych tygodniach możliwości zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w placówkach będziemy ponownie rozważać możliwość udostępniania obiektów stowarzyszeniom sportowym. W pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo i komfort pracy szkół.

To, jak podkreśla burmistrz, jest priorytet miejskiego samorządu. Jednocześnie Dawid Kopaczewski precyzuje, że decyzja o ponownym udostępnieniu zewnętrznym podmiotom sal przy iławskich szkołach może zapaść po pierwszych 2-3 tygodniach nowego roku szkolnego. Wtedy burmistrz spodziewa się, że będzie możliwa ocena, czy w kontekście epidemii takie współistnienie szkolnych lekcji i dodatkowych popołudniowych zajęć dla różnych grup będzie bezpieczne. Jak dalej wyjaśnia Dawid Kopaczewski, nie jest wykluczone, że godziny szkolnych zajęć będą wydłużane, wtedy kluby czy stowarzyszenia zainteresowane korzystaniem z miejskich obiektów będą się musiały liczyć z tym, że sale będą dostępne w późniejszych niż dotychczas godzinach. Jest jeszcze kwestia omówienia pomiędzy stronami odpowiedzialności za obowiązkową dezynfekcję sal po przeprowadzonych zajęciach.

Tomasza Alissona nie do końca to satysfakcjonuje. Nie ukrywa, że instruktorzy przez epidemię też znaleźli się w trudnej sytuacji. Ich zajęcia są wstrzymane od wielu miesięcy; teraz okazuje się, że choć narodowy "lockdown" się skończył, to oni wciąż nie będą mogli ruszyć ze względu na wstrzymanie przez miasto współpracy w zakresie wynajmu sal.

- Jeśli po takiej przerwie (od marca) nie ruszymy z zajęciami od września, będzie to jednoznaczne z tym, że nie ruszymy - nie ukrywa.

Instruktor ma jeszcze nadzieję, że może uda się znaleźć inną salą na jego treningi. Najlepiej w środy w godzinach 18.00-19.30. Z Tomaszem Alissonem można się w tej sprawie skontaktować za pośrednictwem Facebooka.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~logik 4 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Po co utrudniać ludziom życie? Miliony dzieciaków idzie do szkół, wszelkie wirusy i bakterie będą hulać po populacji jak chcą, a kłody pod nogi kładzie się zajęciom dodatkowym. Trochę myślenia w tym wszystkim jednak nie zaszkodzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~myślący 3 6 miesięcy temuocena: 20% 

  Panie Jan obudź się!!! Wyłącz telewizor i włącz myślenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~11 2 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Chodzi, jak zwykle, o urzędowe dupochrony i umysłowe lenistwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 1 6 miesięcy temuocena: 31% 

  Przeczytaj raz jeszcze artykuł....bedziesz wiedział o co chodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0306 sekundy