REKLAMAReporter
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2020, 12:51 komentarzy 16

(Fot. UM Lubawa.)

Nowy zakład produkcyjny firmy Isabella PL powstaje na 5-hektarowej działce na ul. Unii Europejskiej w Lubawie. 24 sierpnia miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Isabella PL jest przedsiębiorstwem będącym częścią duńskiej grupy istniejącej na rynku od 1957 roku. To liczący się producent przystawek i akcesoriów do przyczep kempingowych, zatrudniający około 150 osób. W tej chwili, w związku z rozwojem, zatrudniani są nowi pracownicy. Przedstawiciele Isabelli PL nie ukrywają, że w dobie koronawirusa, w obliczu ograniczania przez turystów wyjazdów za granicę, popyt na ich produkty rośnie.

Przedsiębiorstwo buduje nową siedzibę w związku z rozwojem i chcąc zmienić system produkcji z dwuzmianowego na jednozmianowy. Dlatego potrzebna jest większa przestrzeń. Szczegóły inwestycji o wartości 18 milionów złotych przybliżał podczas uroczystości  wmurowania kamienia węgielnego Paweł Wiertel, dyrektor operacyjny firmy:

Inwestycja realizowana jest przez Isabella PL sp. z o.o. w Lubawie. Budynek zaprojektowany został przez biuro projektowe Bs Architekci Mikołaj Bajer, a jego generalnym wykonawcą jest Democo Poland. Nowy zakład będzie stanowił bazę wytwórczą do produkcji przedsionków kempingowych grupy Isabella. Niech ta inwestycja zostanie pomyślnie zakończona i dobrze służby grupie Isabella i społeczności lokalnej - mówił.

Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli grupy Isabella, załogi zakładu, a także przedstawicieli lubawskiego samorządu.  Akt erekcyjny podpisali: Helle Lund - prezes zarządu  Isabella PL sp. z o.o., Morten Kjeldsen - dyrektor generalny Isabella A/S, Artur Pluta - dyrektor zarządzający Democo Poland i Stanisław Kieruzel - zastępca burmistrza Lubawy. Akt i kamień węgielny poświęcił ks. Marcin Staniszewski.

Postępy na placu budowy można zobaczyć na załączonym najświeższym materiale z placu budowy.

Isabella PL buduje w Lubawie swoją nową fabrykę. Wartość inwestycji opiewa na 18 milionów złotych.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Robert Licznerski.
Zdjęcia: UM Lubawa.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMASadek

16Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~pracownik firmy isabella.pl 16 ponad rok temuocena: 100% 

  W dzisiejszym wydaniu jednej gazety,której nazwę pominę,pani redaktor napisała tak: "Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego firmy Isabella PL, nie mogło zabraknąć gości wśród których znalazł się Helle Lund, Prezes Zarządu Isabella PL Sp.z o.o., Helle Lund - Prezes Zarządu Isabella PL Sp.z o.o., jest kobietą - szanowana pani redaktor.w wersji elektronicznej zmienicie,na papierze pozostanie wstyd dla Lubawy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tutejszy 15 ponad rok temuocena: 100% 

  To się Duńczycy zdziwili tym księdzem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 14 ponad rok temuocena: 100% 

  U nas w Iławie nigdy nie będzie poważnej firmy bowiem są wród nas tacy co szkodzą. A pamiętajcie ten cyrk pewnej przemądrzałej kobiety co chciała POLMAK zniszczyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 13 ponad rok temuocena: 0% 

  Akt erekcyjny?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gosposia 12 ponad rok temuocena: 80% 

  po jakiego grzyba pojawil sie ksiadz?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaa 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Ksiądz bez maseczki, Bóg go chroni?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mak 10 ponad rok temuocena: 62% 

  W Lubawie inwestuje się w miejsca pracy, w Iławie burmistrz inwestuje w swoich kolegów i zatrudnia ich na fikcyjne stanowiska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łyżwiarz 9 ponad rok temuocena: 42% 

  Nie śmiej się z Dawidka on nadal ze swoimi kolegami z urzędu pracy siedzi w domu i boi się korona wirusa. To nie jego wina że zamiast walki o nowe miejsca pracy walczy o lajki na swoim profilu. Całe szczęście że to jego pierwsza i ostatnia kadencja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~On 8 ponad rok temuocena: 85% 

  Przypomnijcie co w ilawie się buduję jakie miejsca pracy powstają, bo nie pamiętam??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zen 7 ponad rok temuocena: 20% 

  Mało masz ofert pracy ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sih 6 ponad rok temuocena: 64% 

  Za 5 lat nml wyprzedził Iławe będą mieć obwodnicę za chwilę się usłyszy o zakładach pracy A Iława stoi w miejscu od 20 lat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Sih 5 ponad rok temuocena: 69% 

  Bo w Iławie tylko turystyka, nie wiesz o tym? Tu ma wypoczywać 'warszawka', Gdańsk, Poznań, Toruń itp. Od zawsze tak jest i nic się nie zmieni. Turystyka przez 2 miesiące a przez resztę miesięcy nic.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baba 4 ponad rok temuocena: 90% 

  Podziękować należy lobby stolarskiemu, które nie chce wpuścić nowych firm bo boją się że pracownicy dostaną więcej niż najniższa krajowa-sytuacja znana od lat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~$$$ 3 ponad rok temuocena: 63% 

  Nawet nie potrafi dopilnować inwestycji po byłym Burmistrzu WSTYD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 66 2 ponad rok temuocena: 75% 

  A w Iławie cichosza niema inwsetycji nic nima a pan Burmistrz jest zadowolony bo nie trzeba nic robić tak trzymać P. Burmistrzu Iława to ruina (symbolem jest nadpalony młyn nad iławką )

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~qwerty 66 1 ponad rok temuocena: 55% 

  Nadpalony młyn ma we władaniu prywatny właściciel, nie miasto to tak tytułem przypomnienia. Miasto nie raz upominało właściciela aby się zajął terenem ale nic to nie daje. Obecny właściciel życzy sobie za dużo aby miasto kupiło działkę. Było o tym nie raz. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6857 sekundy