REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2020, 09:46 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Organizatorzy X Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego informują, iż w związku z organizacją tej imprezy w dniu 6 września (niedziela) 2020 r. w godz. 10.45 – 14.15. na terenie Miasta Iławy i okolic wystąpią utrudnienia  w ruchu drogowym. 

Linia startu X Iławskiego Półmaratonu usytuowana zostanie na moście na ul. Konstytucji 3-go Maja. Uczestnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00. Po wybiegnięciu z ul. Konstytucji 3-go Maja biegacze ulicami Dąbrowskiego oraz Zalewską skierują się w kierunku miejscowości Tynwałd. 

W miejscowości Tynwałd kolumna skręci w kierunku miejscowości Jażdżówki, a w Jażdżówkach – w kierunku miejscowości Szałkowo. Po minięciu Szałkowa i wbiegnięciu do miasta Iławy uczestnicy (ulicą Wańkowicza) skierowani zostaną na ciąg pieszo-rowerowy wiodący wzdłuż brzegu Jezioraka. Po jego pokonaniu wbiegną na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulic Dąbrowskiego i Konstytucji 3-go Maja, a następnie - na Bulwar Jana Pawła II, gdzie (na wysokości hali sportowo-widowiskowej i amfiteatru miejskiego) usytuowana zostanie linia mety.

X Iławski Półmaraton będzie organizowany przy ruchu czasowo ograniczonym. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu. 

Na czas imprezy (od godz. 10.45 do godz. 14.15) całkowicie zamknięty zostanie odcinek DK 16 na odcinku RONDO ul. Sienkiewicza/ul. Biskupska/ul. Konstytucji 3-go Maja – RONDO ul. Konstytucji 3-go Maja/ul. Niepodległości/ul. Narutowicza/ul. Dąbrowskiego. Objazd dla DK16 poprowadzony zostanie ulicami Biskupska – Mickiewicza – Sobieskiego – Królowej Jadwigi. Przywrócenie pełnego ruchu pojazdów nastąpi nie później niż o godz. 14.15.

Organizatorzy przepraszają za wynikające z utrudnień w ruchu drogowym niedogodności i proszą o wyrozumiałość.

Publikacja ICSTiR.

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~xxyz 3 4 miesiące temuocena: 50% 

  Do k. Nie pół miasta, tylko niewielki odcinek, który po maksymalnie 30 minutach będzie całkowicie przejezdny. Raz w roku chyba nikogo to nie zbawi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ccc 2 4 miesiące temuocena: 0% 

  Zbawi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k 1 4 miesiące temuocena: 46% 

  zamknąć pół miasta fajnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4302 sekundy