REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2020, 13:13 komentarzy 13

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Czytelnik informuje o kolejnym dzikim wysypisku na terenie leśnym pod Iławą... Leśnicy już otrzymali zgłoszenie w tej sprawie, a przy okazji tej kolejnej "niespodzianki" przybliżamy nowości w zakresie walki z podrzucającymi odpady. Ministerstwo Środowiska przekonuje, że nigdy nie mogą być pewni, czy akurat nie są fotografowani...

- Wybrałem się na spacer ścieżką dydaktyczną w lesie. Dotarłem do wiaty nad jeziorem Silm i moim oczom ukazał się smutny widok. Ktoś przywiózł śmieci prawdopodobnie z gospodarstwa. Na zdjęciach widać worki po nawozach i fotel samochodowy. Do ich wnętrza nie zaglądałem, ale zdecydowanie nie są to śmieci z lasu. Na workach są jakieś numery, więc może uda się namierzyć ich właściciela przez odpowiednie służby. Proszę poruszyć ten temat - poprosił Czytelnik.

f

Sygnał w tej sprawie już przekazaliśmy do Nadleśnictwa Iława, które zarządza tym terenem. Na razie czynności trwają - niestety jeszcze nie możemy przekazać informacji o ustaleniu sprawcy.

Ten, jeśli zostanie złapany, może otrzymać karę grzywny do 500 zł. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę wyrządzoną szkodę, ale ma się to zmienić. Śmiecącym w lasach wypowiedziało wojnę Ministerstwo Środowiska.

- Potrzebna jest zmiana prawa - przekonuje resort. - Z inicjatywy Ministra Środowiska przygotowano projekt przepisów zaostrzający kary za śmiecenie w lasach – dziesięciokrotne podniesienie wysokości grzywny z 500 do 5 000 zł, ale przede wszystkim wprowadzenie orzeczeń o pracach społecznie użytecznych polegających na sprzątaniu terenów zielonych oraz nawiązek w wysokości równej kosztom usunięcia odpadów.

Dolegliwość kary to jedno, a jej nieuchronność - drugie. Ministerstwo Środowiska przekonuje, że dąży do ukrócenia bezkarności w tym zakresie. 

- W trybie pilnym uruchomiliśmy we wszystkich terenach leśnych w całym kraju aż dziesięć tysięcy przenośnych fotopułapek. Leśnicy każdego dnia będą zmieniać ich położenie. Są zamaskowane i nigdy nie będzie wiadomo, gdzie w danej chwili są zamontowane. Oprócz tego porządku będą pilnować kamery noktowizyjne i armia dronów – podkreśla Minister Środowiska Michał Woś.    

Warto tę informację rozpowszechniać, aby osoby, które porzucają w lesie swoje odpady, nigdy nie były pewne, czy akurat nie fotografuje ich jedna z przenośnych fotopułapek...

REKLAMAPakersi

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~mieszkaniec Iławy 13 6 miesięcy temuocena: 94% 

  Samochód - zielona półciężarówka z napisem FRANK MEYER o nr rejestracyjnych NIL 00999 wczoraj na odcinku Szałkowo-Jażdżówki wysypuje w lesie( widać z drogi) po prawej stronie tony gruzu - pusta wraca na posesję Nr 42 na przeciwko dzaiałek na Lipowym Dworze.Informowałam sekretarza Nadleśnictwa - ale dzisiej gruzu jeszcze przybyło.Wystarczy z Policją wjechać na posesję nr 42 i zobaczyć jakiż remont sie tam wykonuje i za to skur,,,,, do pierdla wsadzić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Iławy 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Po rozmowie z pracownikiem Nadleśnictwa i wyjaśnieniu sprawy okazało się że to nie jest teren Nadleśnictwa - A należy do osoby prywatnej i za jej zgodą jest wysypywany gruz- za niesłusznie wysuwane pomówienia o zaśmiecaniu lasu przepraszam właściciela samochodu o nr NIL 00999

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krystian 48 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekaw jestem drogi mieszkańcu czy ta wiadomość zmobilizuje Nadleśnictwo do działania.Z ciekawości sam się przejadę dzisiaj by faktycznie to zobaczyć- namiary dostali faktycznie dokladne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~duda 10 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Jeśli jak piszecie delikwent został odprawiony z kwitkiem z PSZOK, to jest jeszcze coś takiego jak harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych z terenu miasta. Jeśli pszok nie chce przyjąć czegoś po dobroci (choć to jest chore) to odebrać z gniazda muszą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 9 6 miesięcy temuocena: 25% 

  Edziu radny kiedy był dyrektorem po rożnych podmiotach to nie myślał jak się kręci tylko zatrudniał się tam gdzie wysokie były naliczenia emerytury przecież szary nauczyciel choć by się zesrał i na 2 etatach był to dziś ma 2-3 kawałki i niech się cieszy. Najwyżej dają w Z K na emeryturze potem policja a całkiem dużo to kasta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~śmiało Edwardzie 8 6 miesięcy temuocena: 27% 

  niech radny ; Bojko w końcu oświadczy wszystkim wyborcom , czy był ormowcem , czy też nie,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alojzy M. 7 6 miesięcy temuocena: 86% 

  A ciebie debilu wał to obchodzi - twój dziadek był nie tylko ormowcem .....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  HOŁOTA NIE CHCE PŁACIĆ, ALE ŻRE JAK DZICZ i MA Z CZEGO- tylko mi się nie obrażać Ale segregacja jest nadal słaba

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PYTANIE PROSTE 5 6 miesięcy temuocena: 35% 

  niech w końcu radny Edward Bojko potwierdzi , bądź zaprzeczy : czy był członkiem ORMO ? ,czy też nie był ? Panie Edwardzie Iława czeka na jasne oświadczenie !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawski 4 6 miesięcy temuocena: 87% 

  NIech idiota PROSTE PYTANIE mówi za siebie - bo Ilawa to ma w d......, czy był czy nie....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~> 3 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Nie czepiaj-ta się radnego On wali wszystko. W ostatniej gazecie wyczytałem ze ma ponad 6 kawałków emerytury A ten z ZK też emeryt ma też 6 kawałków i 4 kawałki jeszcze zarabia - tak napisał. Ola Boga ci to się ustawili w życiu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PSZOK 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jakby PSZOK-i przyjmowały wszystko jak w innych krajach to by nie było czegoś takiego. Tyle pieniędzy za wywóz się płaci i jeszcze nie przyjmują wielu rzeczy. Hańba i wstyd dla miasta i całego urzędu. Powinni wszyscy podać się do dymisji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zr 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Pewnie z kwitkiem z pszok został odesłany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3052 sekundy