REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja

(Fot. materiały prasowe.)

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna w Ostródzie - jako pierwsza w Polsce -  podjęła działania polegające na otwarciu się branży turystycznej na potrzeby osób głuchych poprzez projekt „Turystyka w mig”, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach programu FIO.

Tak powstał pierwszy w Polsce spot turystyczny skierowany do osób głuchych, w którym aktorami są osoby głuche i ich rodziny, a także osoby uczące się języka migowego na Mazurach Zachodnich. Za produkcję spotu odpowiada firma PIXELDANCE. Scenariusz powstał na podstawie briefu opracowanego przez uczestników projektu. Zdjęcia zrealizowano na terenie Mazur Zachodnich. Zobaczymy w nim atrakcje takie jak Kanał Elbląski, pola bitwy pod Grunwaldem, czy dwa największe miasta regionu: Ostródę i Iławę.

- Osoby głuche wzięły czynny udział w tworzeniu marki Mazury Zachodnie - mówią przedstawiciele Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ostródzie. -  Przedstawiciele branży turystycznej poznali potrzeby osób głuchych jako potencjalnych turystów. Szacuje się, że liczba głuchych w Polsce sięga 500 000, a 900 000 Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Należy eliminować czynniki ograniczające udział osób głuchych w turystyce oraz dbać o dostępność informacji o atrakcjach turystycznych w języku migowym - dodają.

W trakcie warsztatów tłumaczonych na język migowy uczestnicy poznali, czym jest kultura głuchych, z jakimi problemami się stykają w życiu codziennym oraz na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy tworzeniu oferty wypoczynkowej dla osób głuchych. Branża turystyczna, przewodnicy z regionu oraz pracownicy informacji turystycznej z Ostródy uczą się języka migowego z elementami turystyki. Wielu słów dotyczących atrakcji regionu Mazur Zachodnich nie ma w języku migowym, dlatego powstanie słownik tych pojęć.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4874 sekundy