REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja

(Fot. materiały prasowe.)

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza na wernisaż malarski połączony z koncertem gdańskiego barda Arkadiusza Szulca, pod nazwą „Usłysz, zobacz, doznaj”. Na wernisażu prezentowane będą prace malarskie Andrzeja Mazurkiewicza - iławskiego malarza, Krystyny Pytlewskiej-Pająk i La Berni.

ANDRZEJ MAZURKIEWICZ urodził się 1958 roku w Iławie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie (1978). W okresie 1984-86 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Nauczyciel plastyki w szkołach podstawowych w Kamieńcu k. Susza, Iławie i Rudzienicach. Prowadził pracownię plastyczną „Vincent”, specjalizującą się w reklamie i formach użytkowych. Malarstwo sensu stricte uprawia od 2008 roku, kiedy powrócił z Siedliska Bitkowo k. Gołdapi, gdzie opiekował się hotelem i stadniną koni.

Tematyką jego prac jest pejzaż, martwa natura, malarstwo sakralne (obrazy ołtarzowe, drogi krzyżowe, wizerunki świętych oraz wybitnych postaci kościoła), sceny historyczne i rodzajowe. Wykonuje repliki znanych dzieł, do których dodaje swoją interpretację, aluzję, szczegół. Specjalnością są rekonstrukcje wizerunków miast, ulic, zabytków na podstawie archiwalnych materiałów ikonograficznych.

Mieszka i pracuje w Iławie.

ARKADIUSZ SZULC -  kompozytor, autor tekstów, poeta, wokalista oraz gitarzysta. Jest założycielem zespołu „Sanctus” - zespołu muzyki chrześcijańskiej, z którego, jak sam twierdzi, czerpie energię na brnięcie w świat muzyki z głębokim stanem mentalnym. Ponadto zajmuje się nauczaniem ludzi. Muzyką zajmuje się od 12. roku życia. Gdański artysta  po raz pierwszy w gminie Iława wystąpił z zespołem „Sanctus” na Festiwalu Ekumenicznym w Lasecznie, a kolejny raz na „Stachuriadzie” w Siemianach.

Krystyna Pytlewska-Pająk i La Berni malarstwa uczyły się od Andrzeja Mazurkiewicza. Obie panie są członkiniami Stowarzyszenia SART.

Zapraszamy na wernisaż i koncert.

  • Data: 25 września 2020.
  • Miejsce: sala widowiskowa GOK - Laseczno 39.
  • Godz. 18:00.

REKLAMAwardrom2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3935 sekundy