REKLAMAGaraże
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 września 2020, 15:07 komentarzy 13

(Fot. UG w Iławie.)

23 września, w słoneczne przedpołudnie, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń oraz otwarcia ostatniej inwestycji drogowej gminy Iława – ulicy Księżycowej w Nowej Wsi. Wydarzenie miało wyjątkową, uroczystą oprawę. Na uroczystości pojawili się liczni goście, były podziękowania, kwiaty i przemówienia.

Wydarzenie rozpoczęło się przy świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi. Podczas swojego krótkiego wystąpienia przybyłych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Następnie głos zabrał Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Po wystąpieniu Wojewody zostały wręczone Odznaki Honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” przyznane na wniosek Wójta Gminy Iława  przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznaki otrzymali: Magdalena Zacharska z Kozianki, Karol Pisarczyk z Gulbia, Gabriel Cichocki z Nowej Wsi, Joanna Bieńkowska z Tynwałdu, Małgorzata Kamionka  z Dąbrowy, Maciej Gula z Franciszkowa, Krystyna Słomiana z Szałkowa, Mirosław Niedziałkowski z Gałdowa oraz Roman Więcek z Laseczna.

Ponadto Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, przyznaną również na wniosek Wójta Gminy Iława, otrzymał Henryk Plis. Wręczyła ją Przewodnicząca Sejmiku  Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk.

Następnie przybyli goście udali się na ul. Księżycową, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Wójt Harmaciński wręczył okolicznościowe podziękowania wykonawcy inwestycji, inspektorowi nadzoru, autorowi projektu, kierownikowi budowy oraz sołtysowi sołectwa Nowa Wieś. Szczególne podziękowania skierował Wójt do wojewody Artura Chojeckiego. 

- Z tego miejsca chciałbym dzisiaj szczególnie  podziękować Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu Panu Arturowi Chojeckiemu nie tylko za udzielone wsparcie finansowe, ale także za życzliwość podczas naszej współpracy, która może być wzorem dla innych samorządów - powiedział wójt Harmaciński. - W minionym miesiącu, w dniu 28 sierpnia, miałem zaszczyt gościć Pana Wicewojewodę Aleksandra Sochę na uroczystości otwarcia innej dużej inwestycji, a mianowicie  budowy drogi gminnej Dół-Ławice. Chcę podkreślić, że nie dałoby się przeprowadzić tak dużej inwestycji bez wsparcia Pana Wojewody. Wartość zadania wyniosła 2 649 547 zł, a dofinansowania aż 2 119 638 zł, co stanowi 80% wartości całej inwestycji. Trzeba zaznaczyć, że tak duże dofinansowanie jest rzadkością - dodaje wójt.

Wójt wyraził także nadzieję, że w przyszłości również będzie mógł liczyć na pomoc wojewody przy realizacji gminnych przedsięwzięć, a współpraca będzie się układać równie dobrze jak dotychczas.

Następnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. W ramach inwestycji przebudowano drogę o długości 588 metrów. Została wykonana nawierzchnia techniką sprysku emulsjami asfaltowymi, powstał chodnik, nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED (20 punktów oświetleniowych) oraz odwodnienie jezdni. Wartość całej inwestycji wyniosła 803 039 zł, a dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych 642 431 zł.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

Uroczyście w Nowej Wsi. Przecięto wstęgę nowej drogi; wręczono odznaki zasłużonym rolnikom.

Ilość zdjęć 19

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~jprdl 13 4 miesiące temuocena: 17% 

  chyba ktoś przygłupi projektował ten syf :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 12 4 miesiące temuocena: 47% 

  Oczywiście klechy z kropidłem nie mogło zabraknąć. Co za naród.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nakolanachdoczestochowyszedlem 11 4 miesiące temuocena: 100% 

  Powiem Ci, że na plebani najlepsze imprezy. Jedzenie przygotuje gosposia, po imprezie posprząta. I dyskretnie nikt Ci nie śmie tego komentować, bo mu jęzor uschnie. A Książe zawsze na chlapiącego jęzorem może nałożyć ekskomunikano komunikano więc nie dość ,że mu jęzor uschnie to jeszcze będzie musiał jako pokutę coś zrobić dla Księcia np. będzie odbierał przez miesiąc jego dzieci z przedszkola i żłobka to tak przykładowo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 10 4 miesiące temuocena: 52% 

  A tak może , poinformować suwerena ile taka imprezka w czasie pracy kosztuje Nas podatników czyli tych , którzy dali Wam tę robotę ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~scs 9 4 miesiące temuocena: 48% 

  Buduje,u. budujemy ale ciekawe dla kogo? Jakoś ostatnio nowe drogi powstają tam gdzie nowe budownictwo, a reszta gminy leży. Panie Wójcie, a co z ścieżkami rowerowymi? Kawałeczek do spółki komunalnej zrobiony, a reszta gminy co, między samochodami ma przemykać? Zamiast rozwijać ta infrastrukturę, jako ekologiczny, tani, zdrowy i bezpieczny sposób transportu to pakujemy kasę w marzenia o piłce, jak i wygodne drogi dla nowo powstałych domów. Ekstra.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asfald 8 4 miesiące temuocena: 41% 

  Na tylu ludzi co tam było to kilometry chyba zrobili drogi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koral 7 4 miesiące temuocena: 44% 

  Napiszę to bo na Facebooku cenzura działa mieszkańcy ul. Diamentowej zapraszają zobaczyć jak wasza droga będzie wyglądać za kilka lat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robert Jankowski, UG Iława 6 4 miesiące temuocena: 53% 

  Szanowny Panie, ul. Diamentowa była budowana w innej technologii, na innej podbudowie. W tej technologii, w jakiej była budowana ul. Księżycowa zostały wybudowane m.in. ulice Tęczowa, Szafirowa, Dione. Jak można sprawdzić nic złego się z tymi drogami nie dzieje. Natomiast ulica Diamentowa będzie przebudowana. W chwili obecnej kończone są pracę nad dokumentacją. Pozdrawiam. Robert Jankowski, UG Iława.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezes Kozłowski 5 4 miesiące temuocena: 61% 

  Jakoś nikt Cię nie zblokował na FB Gminy Iława. Gdzie ta cenzura?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łajka 4 4 miesiące temuocena: 46% 

  Promocja nie śpi . Relacja z Wydarzenia na miarę pierwszego ładowania na księżycu. Odlatujemy z Wami!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barnadatta R 3 4 miesiące temuocena: 18% 

  wiocha , a gazetka leży darmowo na parapetach w sklepach, a pismaki myślą że są Dziennikarzami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 2 4 miesiące temuocena: 39% 

  Dokładnie tak jak napisałeś. Niecałe 600 metrów drogi w XXI wieku to wydarzenie na miarę uroczystości, kwiatów, podziękowań, przecinania wstęg, święcenia. W cenie kosztów tego spędu starczyłoby może jeszcze na parę metrów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sane Pid 1 4 miesiące temuocena: 30% 

  Większość bez masek ;-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4644 sekundy