wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2020, 15:55 komentarzy 5

Jeziorak Iława, plasujący się tuż za IV-ligowym podium, podejmował dzisiaj na Sienkiewicza Pisę Barczewo - 9. drużynę w tej klasie.

12. kolejka forBET IV ligi

ITS Jeziorak Iława - Pisa Barczewo 2:3 (1-1)

0:1 - Kacper Nawrocki (5')
1:1 - Jakub Stanikowski (18')
2:1 - Wojciech Figurski (54')
2:2 - Kacper Nawrocki (65')
2:3 - Rafał Wytrykowski (86', karny)

Ten mecz dla iławian zaczął się źle - od utraty bramki już w 5. minucie gry. Golkipera gospodarzy pokonał Kacper Nawrocki. Do przerwy biało-niebieskim udało się jednak wyrównać, a to za sprawą Jakuba Stanikowskiego, który w 18. minucie jako pierwszy wpisał się na listę strzelców Jezioraka.

Druga odsłona to m.in. efektowna akcja prawą stroną gospodarzy; piłkę otrzymał Wojciech Figurski, zdobywając w 54. minucie bramkę na 2:1. Goście po stracie tego gola ruszyli odważniej do przodu i kilka razy zagrozili bramce Jezioraka. Efektem lepszej gry gości była bramka Nawrockiego w 65. min.

Jeziorak długimi fragmentami nie potrafił sforsować dobrze grającej defensywy gości, a jeśli już się to udało, to brakowało celności, tak jak w 73 min., kiedy po rzucie różnym doskonałą sytuację miał Figurski, który przestrzelił.

W 86. minucie, po faulu Kressina w polu karnym sędzia podyktował "jedenastkę" dla gości. Na bramkę zamienił ją Rafał Wytrykowski i iławianie znaleźli się w trudnej sytuacji, tracąc gola na 2:3 w końcówce spotkania i ostatecznie przegrywając ten mecz.

Jeziorak Iława: Jacek Malanowski, Paweł Kolcz, Karol Kaźmierski, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Michał Kwiatkowski, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Daniel Madej, Damian Tokarski, Jakub Stanikowski. Rezerwa: Dawid Ciura, Radosław Galas, Dawid Ksiuk, Jakub Szczepański, Kacper Neumann, Michał Wiśniewski, Patryk Czarnota.

Za tydzień, w 13. kolejce IV-ligowych zmagań, Jeziorak Iława zagra na wyjeździe z Błękitnymi Orneta.