REKLAMAWardrom
My center
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2020, 14:18 komentarzy 1
Kanał Dobrzycki jest to najstarszy tego typu obiekt hydrotechniczny w Polsce.

Kanał Dobrzycki jest to najstarszy tego typu obiekt hydrotechniczny w Polsce. (Fot. materiały prasowe.)

Jeszcze w tym roku poprawi się stan techniczny Kanału Dobrzyckiego. Najstarszy tego typu obiekt hydrotechniczny w Polsce łączy jezioro Jeziorak z Ewingami.

Inwestycję o wartości niemal 1,4 mln złotych zrealizuje na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Przedsiębiorstwo Budownictwa Melioracyjnego i Urządzeń Wodnych „INWESTMEL” z Elbląga. Umowa na naprawę Kanału Dobrzyckiego dotyczy pogłębienia kanału i umocnienia jego brzegów.

Szczegóły dotyczące dokładnego zakresu zadania pod nazwą

„Roboty pogłębiarskie oraz naprawa umocnień brzegowych Kanału Dobrzyckiego od km 11+700 do km 13+200, w rejonie mostu drogowego w Dobrzykach"

przybliża gdański RZGW.

- Przewidziane do realizacji roboty obejmują podczyszczenie toru wodnego oraz remont umocnień brzegowych w obrębie mostu, w tym wymianę pali żelbetowych i płyt żelbetowych w obrębie mostu - informuje zarząd.

Inwestycja zostanie ukończona jeszcze w tym roku - do końca listopada. To na pewno dobra informacja dla wodniaków.


Kanał Dobrzycki łączy jezioro Jeziorak z jeziorem Ewingi. Wykopany został za zgodą krzyżackiego komtura z Dzierzgonia, na wniosek mieszkańców Zalewa w XIV wieku. Jest to najstarszy tego typu obiekt hydrotechniczny w Polsce. Obecnie wchodzi w skład systemu wodnego Kanału Elbląskiego.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

Umowę na realizację inwestycji podpisano 24 września. Na zdjęciu są Aleksandra Bodnar, dyrektor RZGW w Gdańsku i przedstawiciel wykonawcy.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Rzeka iławka 1 3 miesiące temuocena: 80% 

    Za Iławke niech się wezmą bo zarosła jak łańcuch w trawie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5126 sekundy