REKLAMAMeble
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2020, 13:53 komentarzy 4

(Fot. KPP w Iławie.)

Mało doświadczony kierowca ciężarówki, który prawo jazdy stosownej kategorii posiadał zaledwie od tygodnia, wywrócił pojazd w przydrożnym rowie podczas wykonywania manewru wymijania się z innym ciężarowym autem. Było to jedno z najgroźniejszych zdarzeń odnotowanych na drogach w powiecie iławskim w trakcie minionego weekendu. 

Funkcjonariuszy wezwano na miejsce tego zdarzenia w Kisielicach w miniony piątek, kilka minut po godzinie 10:00. Jak się okazało, 21-latek kierujący zespołem pojazdów nie dostosował prędkości do warunków ruchu i podczas wymijania się z innym zespołem pojazdów stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Uprawnienia do kierowania zespołem pojazdów 21-latek posiadał dopiero od 7 dni.  

W miniony weekend prawdziwą plagą na drogach byli też pijani kierujący.

Po godzinie 17:00, na jednej z ulic w gminie Zalewo, funkcjonariusze wylegitymowali rowerzystę oraz sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 41-latek kierował jednośladem, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Tymczasem 52-latek jadący rowerem w godzinach porannych w sobotę jedną z dróg w gminie Iława miał 0,2 promila alkoholu, kiedy to zatrzymali go policjanci.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego ujawnili policjanci w sobotę, kilka minut po godzinie 7:00 w Rudzienicach. 51-latek jechał peugeotem, mając 0,3 promila alkoholu w organizmie, a zatrzymany 30 minut później 35-latek, który jechał volkswagenem, miał 0,6 promila.

Po kilku godzinach, dzięki czujności świadka, został zatrzymany w Iławie 45-latek. Mężczyzna, kierując oplem, najechał na zaparkowanego volkswagena. Jak się okazało, mieszkaniec Iławy prowadził samochód, mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Wreszcie w niedzielę, przed godziną 10:00 w Kamieńcu policjanci postanowili skontrolować 48-latka jadącego rowerem. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował jednośladem, mając prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Po godzinie 11:00 policjanci zatrzymali jeszcze dwóch rowerzystów w gminie Susz. 45-latek jechał rowerem, mając 0,7 promila alkoholu w organizmie, a jadący z nim znajomy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  


Jak widać, weekend dla wielu był zakrapiany alkoholem. Policjanci apelują, aby "po spożyciu" nigdy nie kierować pojazdami - dla bezpieczeństwa swojego i innych!


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Pod_wrazeniem 4 8 dni temuocena: 100% 

  Same sukcesy w lapaniu rowerzystow. Brawo!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pod_wrazeniem 3 8 dni temuocena: 100% 

  Same sukcesy w lapaniu rowerzystow. Brawo!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pod_wrazeniem 2 8 dni temuocena: 100% 

  Same sukcesy w lapaniu rowerzystow. Brawo!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bingo 1 9 dni temuocena: 100% 

  po spożyciu nie można, a pod wpływem to już tak?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.329 sekundy