REKLAMAin meble
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2020, 08:38 komentarzy 1

(Fot. Łukasz Linkner.)

Kilkadziesiąt osób, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, wzięło udział w szkoleniu pod nazwą "MDP-2020" z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wydarzenie odbyło się 11 października w remizie OSP w Lasecznie - organizatorem była miejscowa jednostka we współpracy z Komendantem Gminnym OSP. 

Zebranych powitał Komendant Gminny OSP druh Łukasz Linkner, po czym wraz z druhną Natalią Grabowską rozpoczęli szkolenie teoretyczno-praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie polegało na zabezpieczeniu poszkodowanego, który spadł z wysokości. Do szkolenia użyto AED - automatycznego defibrylatora zewnętrznego, urządzenia, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca za pomocą podania impulsu elektrycznego. W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z resuscytacją krążeniowo-oddechową, jest jedynym sposobem na uratowanie życia.

Dodatkowo młodzież uczyła się prawidłowych technik zabezpieczenia ran na specjalnie przygotowanych zestawach do imitacji ran.

- Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji powyższego spotkania, serdecznie dziękujemy. Młodzieży dziękujemy za przyjęcie zaproszenia - podsumowuje Łukasz Linkner.

Spotkanie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.

REKLAMAPakersi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Tetryk 1 6 miesięcy temu

    Kurde Gary nie poznałem cie w tej czapce i mundurze

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.48 sekundy