REKLAMAin meble
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. UG w Iławie.)

Gmina Iława po raz kolejny ma powody do dumy. Podczas kongresu Perły Samorządu 2020 zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, który odbył się w dniach 12-13 października 2020 r. w Gdyni, odniosła spektakularny sukces.

Lokalny samorząd zajął dwa pierwsze miejsca: w kategorii Gminy wiejskie oraz w kategorii Włodarz. Gmina została również doceniona w konkursie Medialna Perła Samorządu: zdobyła I miejsce w kategorii Prasa Samorządowa oraz wyróżnienie w kategorii Kampania Komunikacyjna. Tegoroczna gala, z racji pandemii odbyła się w formule hybrydowej. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński uczestniczył w niej za pomocą platformy internetowej.

I miejsce w kategorii Włodarz, podobnie jak w ubiegłym roku, zajął Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Warto podkreślić, że jest to już piąte zwycięstwo w rankingu Perły Samorządu. Również w kategorii Gmina wiejska Gmina Iława nie miała konkurencji i zajęła I miejsce. Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Nowością tej edycji był konkurs Medialna Perła Samorządu. Wizerunek gminy staje się obecnie jednym z istotnych elementów polityki lokalnej samorządu. Świadome i konsekwentne budowanie marki pozwala na zwiększenie konkurencyjności gminy, pozyskanie turystów oraz inwestorów, ale przede wszystkim kształtuje świadomość mieszkańców i wpływa na ich zadowolenie.

Gmina Iława zajęła I miejsce w kategorii Prasa Samorządowa. Kapituła doceniła miesięcznik „Życie Powiatu Iławskiego” za innowacyjny pomysł publikowania materiałów dotyczących całego regionu, sposobu dystrybucji oraz wszechstronności tematycznej gazety. Gmina dostała również wyróżnienie w kategorii Kampania Komunikacyjna. Do konkursu została zgłoszona kampania „Pasja nie zna wieku”. Jej celem było przedstawienie wybitnych postaci mieszkających w naszej gminie. Kampanię zrealizował Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie z Dyrektor Grażyną Piękos na czele. W ramach projektu powstała seria filmów, które zostały opublikowane na stronach internetowych GOK-u, Urzędu Gminy oraz w social mediach.

Podczas kongresu dwukrotnie zabrał głos Wójt Harmaciński, który podkreślił rolę osób zaangażowanych w pracę na rzecz gminy i jej mieszkańców. Warto również zaznaczyć, że wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele samorządów z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Poznania, Krakowa i wielu innych.

Zdjęcia: UG Iława.
Publikacja Urzędu Gminy w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi
Artykuł załadowany: 0.3172 sekundy