REKLAMAfredom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2020, 12:02 komentarzy 2

(Fot. PZŻ.)

Agata Barwińska (MOS Iława) brązową medalistką mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial. Mistrzowskie regaty od czwartku odbywały się w Gdańsku. 

Mistrzostwa Europy w klasie Laser i Laser Radial pierwotnie miały się odbyć w Grecji, ale z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zrezygnowali z imprezy. Rękawicę podjął Polski Związek Żeglarski i Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser i wspólnymi siłami zorganizowali imprezę, na którą przyjechało prawie 300 zawodników i zawodniczek nie tylko z Europy, ale z całego świata, w tym z tak dalekich krajów, jak Indie, Egipt, Nowa Zelandia, Argentyna, Gwatemala, Hongkong, Kanada, USA, czy Salwador. Do Gdańska przyjechali praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy tej klasy na świecie, wśród których nie zabrakło medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. 

Najwięcej emocji dostarczyły zawodniczki w klasie Laser Radial. Od początku regat Agata Barwińska radziła sobie znakomicie i plasowała się w ścisłej czołówce. Z każdym dniem apetyty na medal rosły, a Agata znakomicie poradziła sobie z presją. 

- Byłam maksymalnie skoncentrowana na regatach, wyłączyłam głowę totalnie. Telefon oddałam mojemu chłopakowi, nie sprawdzałam wyników, prosiłam koleżanki i trenera, aby mnie nie informowali o wynikach. Wiem, że przed ostatnim dniem rywalizacji spadłam na czwarte miejsce i musiałam popłynąć naprawdę dobre wyścigi, by wskoczyć na podium. Nie stresowałam się tym, byłam maksymalnie skoncentrowana i zrobiłam to. Bardzo się cieszę, bo to mój pierwszy medal w seniorskiej imprezie rangi mistrzowskiej i największy sukces w mojej karierze – mówi Agata Barwińska.

Wielkie gratulacje! Posłuchajcie też obszerniejszego komentarza żeglarki iławskiego MOS-u, która wspólnie ze swoim narzeczonym, także żeglarzem, świętuje podwójnie - Lorenzo Chiavarini zdobył brązowy medal w klasie Laser Standard.

Agata Barwińska z seniorskim medalem ME! Żeglarka z Iławy komentuje największy sukces w swojej karierze.
Za: Polskim Związkiem Żeglarstwa/red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: PZŻ.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~bolo 2 ponad rok temuocena: 20% 

    Z NIEJ TO MAMY, IŁAWIANIE, POCIECHĘ. NASZA RODZONA NASZ TRENER NASZA BAZA - TAK! TUTAJ WYCHOWANA I STĄD JAK PTAK Z GNIAZDA WYWRUNĘŁA.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Żeglarz 1 ponad rok temuocena: 78% 

    Na oceanie to są zawody

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4215 sekundy