REKLAMAMeble
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2020, 09:12 komentarzy 6
Jak się okazało, ta ważna pomoc przyszła w samą porę.

Jak się okazało, ta ważna pomoc przyszła w samą porę.

Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych stworzyło i zrealizowało przy współpracy z nieformalnym Klubem Amazonek działającym w Lubawie z Ewą Grubalską na czele projekt pn. „LUBAWA RAZEM – przeciw pandemii”. Głównym celem było uszycie przez wolontariuszy do końca września br. 2 tysięcy wielorazowych maseczek higienicznych, a następnie w październiku dostarczenie ich najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta i gminy Lubawa.

Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie, tj. Stowarzyszenie „Przystań”. Głównymi partnerami tego przedsięwzięcia byli: Zakład Opieki Długoterminowej pw. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie, Klub Radnych Rady Miasta Lubawa „Inicjatywa dla Lubawy” oraz Przedszkola Niepubliczne Smerfolandia i Bajkolandia w Lubawie.

Dzielne wolontariuszki bez wahania, z uśmiechem na ustach wzięły sprawy w swoje ręce, dzięki czemu z powodzeniem udało się zrealizować pierwszy etap zadania. To zasługa dziesięciu wspaniałych Pań, a były to: Ewa Grubalska, Gabriela Kołecka, Stefania Biczkowska, Elżbieta Rzepa, Krystyna Ojdowska, Jadwiga Łątkowska, Bożena Borkowska, Otylia Marek, Janina Grubalska oraz Weronika Gerke. Koordynatorem finansowym zadania była Edyta Jędrychowska, która od kilku lat współpracuje ze stowarzyszeniem. 

Jak podkreśla Mateusz Szauer, jeden z inicjatorów projektu, maseczki w czterech różnych wzorach trafiły do najbardziej potrzebujących i narażonych na zarażenie koronawirusem z uwagi na wiek, stan zdrowia, czy wykonywany zawód, w tym m.in. strażaków, policjantów, pracowników i pacjentów służby zdrowia, nauczycieli, pracowników lokalnych firm transportowych, osób w podeszłym wieku, chorych i niepełnosprawnych, w tym podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Lubawie, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Sprawną dystrybucję maseczek zapewnili m.in. miejscy radni: Tomasz Gul, Dariusz Kawka, Patryk Łowin oraz Piotr Pokojski.

Jak się okazało, ta ważna pomoc przyszła w samą porę. Niestety koronawirus nie odpuszcza, a od soboty, 10 października teren powiatu iławskiego został zaliczony do tzw. czerwonej strefy ze względu na wciąż rosnącą liczbę zakażeń COVID-19. W całym kraju obowiązują nowe wytyczne związane m.in. z obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Częstotliwość zakładania maseczek ochronnych powoduje, że z czasem się niszczą i zużywają. Dlatego każda pomoc w tym zakresie jest potrzebna, a skierowana do najbardziej potrzebujących odbiorców powinna przynieść wymierne korzyści w postaci poprawy ich bezpieczeństwa zdrowotnego.

- W imieniu Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie, poświęcając swój prywatny czas, by nieść wsparcie innym. Po raz kolejny udowodniliśmy, że RAZEM możemy WIĘCEJ! - dodał Mateusz Szauer. 

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~księgowy 6 miesiąc temuocena: 50% 

  z każdej tego typu "pomocy" można sobie odpisać, zysk zawsze jest

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 5 miesiąc temu

  Zysk? Chyba mniejsza strata. Mniejszy koszt, ale nie zysk. Tyś nie księgowy tylko debil

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 4 miesiąc temuocena: 75% 

  Pani z zdjecia tytulowego mistrzostwo uroda klasa !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawiak 3 miesiąc temuocena: 63% 

  Bardzo dobrze! darmowa pomoc, no i widać że chociaż niektórzy radni są radnymi z powołania, a nie z żądzy zysku...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zorro 2 miesiąc temuocena: 100% 

  powiat chyba dokłada do tego trochę pln

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tuszewiak 1 miesiąc temuocena: 100% 

  szkoda tylko, że miasto Lubawa w przeciwieństwie do gminy Lubawa nie dołożyło się do tego programu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4817 sekundy