REKLAMAGrene
REKLAMAbanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2020, 11:10 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Łącznie 11 nielegalnych transakcji na łączną kwotę ponad 2 tysięcy złotych dokonali kradzioną kartą 30-latek i jego 41-letni kolega, mieszkańcy Iławy. Teraz grożą im za to kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży portfela. 

- W trakcie czynności funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że sprawca, wykorzystując sen pokrzywdzonego, wszedł do altanki znajdującej się na terenie ogródków działkowych, po czym zabrał leżący na stole portfel z pieniędzmi oraz dokumentami i kartą do bankomatu - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Następnie złodziej wspólnie z kolegą dokonał przy pomocy skradzionej karty 11 transakcji. 

- Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że sprawcami są 30-latek i jego 41-letni kolega. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem - dodaje policjantka.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~mundek 1 9 miesięcy temuocena: 0% 

    pokrzywdzonego pewnie ogarnął głęboki alkoholowy sen

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4146 sekundy