REKLAMAWardrom
My center2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2020, 14:25 komentarzy 7

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Do iławskich placówek edukacyjnych dotarło dzisiaj rano ostrzeżenie z Komendy Powiatowej Policji w Iławie o możliwości pojawienia się w mieście osoby o skłonnościach pedofilskich, poszukującej kontaktu z dziećmi w pobliżu lokalnych szkół i przedszkoli.

Asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej KPP, przyznaje, że sygnał, który stał się podstawą dla przekazania takiego alertu, miał charakter szczątkowy i anonimowy. Musiał jednak być skrupulatnie sprawdzony ze względu na będące priorytetem dobro małoletnich.

Ostrzeżenie dotarło m.in. do Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Iławie.

- Policjant z informacją na ten temat odwiedził nas dzisiaj rano. Podkreślam, iż mowa była o podejrzeniu, możliwości, iż w mieście może przebywać pedofil; nie było takiej pewności. Jednak jestem osobą, która woli "dmuchać na zimne", niż później mieć wyrzuty sumienia. Dlatego postanowiłam niezwłocznie przekazać to ostrzeżenie rodzicom i nauczycielom; bezpieczeństwo dzieci dla nas wszystkich jest przecież najważniejsze, a ostrożności nigdy za wiele - mówi w rozmowie z portalem www.infoilawa.pl dyrektor placówki Jolanta Stanisławska.

Policjanci zaalarmowali iławskie placówki edukacyjne, a równolegle podjęli czynności operacyjne dotyczące weryfikacji zgłoszenia o pedofilu.

- Sygnał, który otrzymaliśmy w tej sprawie, dotyczył mężczyzny, który miał kręcić się w okolicach iławskich placówek edukacyjnych i obserwować tam dzieci - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Zgłoszenie to miało charakter anonimowy, a przekazane informacje były szczątkowe, ale, mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci potraktowali tę sprawę priorytetowo. Podjęte w ciągu dnia czynności operacyjne ostatecznie nie potwierdziły zwiększonego zagrożenia o takim charakterze.   

Jednocześnie policjantka zwraca uwagę, że to nie powinno usypiać czujności opiekunów: czyny pedofilskie, chociaż zdrowej większości wręcz trudno w to uwierzyć, się zdarzają i są przez policję odnotowywane. To samo radzi przedstawicielka iławskiej oświaty.

- Nie tylko czujnie obserwujmy dzieci, ale też zadbajmy, by one same znały podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kontaktu z obcymi - apeluje dyrektor PM2 w Iławie. - Porozmawiajmy z dziećmi; upewnijmy się, że rozumieją, że nie należy nigdy oddalać się z osobą obcą pod żadnym pretekstem, ani też przyjmować poczęstunku. Nieraz zdarza się, że sami wracają do domów po zakończonych lekcjach pierwszo-, czy drugoklasiści. Dzieci w tym wieku muszą już dobrze znać zasady bezpieczeństwa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Co to się Panie wyprawia! 7 3 dni temuocena: 0% 

  Na szczęście moje dzieci już dorosłe, a poza tym mieszkamy daleko od kościołów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 6 3 dni temuocena: 0% 

  Proszę nie tykać lgbt bo do Brukseli Osobnik innej preferencji ma pełne prawo do swych potrzeb

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kici kici miał miał 5 5 dni temuocena: 43% 

  Ale on tylko MIAŁ jak każdy kot...heha Asp. Joann twierdzi że MIAŁO.to o co chodzi...?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~inga 4 5 dni temuocena: 60% 

  A na osiedlowych podworkach az pelno od dzieci w roznym wieku ,zero zainteresowania rodzicow gdzie one sa i gdzie sie bawia !!!! Bo rodzice sa bardzo zajeci pracami domowymi lub odpoczynkiem na kanapie przed komputerem. A pozniej OLA BOGA co sie stalo mojemu dziecku. Brak jakiejkolwiek opieki rodzicow na dworze w stosunku do swoich pociech !!!! , bo wyjrzenie przez okno to nie wszystko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~opiekun 3 2 dni temu

  Rozumiem, że ty całe dzieciństwo spędziłaś w zasięgu 20 metrów od rodzica i ciągle byłaś "na oku" ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ulat 2 5 dni temuocena: 70% 

  jeśli to nie głupi żart, albo zemsta na kimś, to dajcie mi tego zboka w swoje ręce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenon 1 3 dni temu

  W swoje, czyli czyje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3096 sekundy