REKLAMALumen
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2020, 11:40 komentarzy 6

(Zdjęcia: OSP Rożental.)

Wyjechał na drogę krajową z gruntowej, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu "piętnastką" fordowi. Do tego rower 70-latka nie miał świateł, a on sam - żadnych elementów odblaskowych. W zderzeniu z autem rowerzysta nie miał szans; zginął na miejscu.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku, o którym wczoraj już informowaliśmy na portalu, doszło o godzinie 18:15 w piątek, 16 października. Na drodze krajowej nr 15 w Rożentalu (gmina Lubawa) rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym.

Policja ustaliła już szczegółowo przyczynę i okoliczności zdarzenia.

- Według wstępnych ustaleń policji 70-letni mężczyzna, jadąc rowerem, podczas włączania się do ruchu z drogi gruntowej na drogę krajową nr 15, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym marki Ford  i doprowadził do zderzenia z pojazdem - poinformowała asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. 

Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, rower 70-latka nie posiadał oświetlenia, a on sam nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

70-latek nie miał szans... Wiemy, jak doszło do tragicznego potrącenia w Rożentalu.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: OSP Rożental.

REKLAMATom-bet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~odblask 6 3 dni temuocena: 0% 

  Tak to jest. Uczy się młodych o noszeniu odblasków a tymczasem starzy tego nie przestrzegają. Czasem w mieście nie widać dobrze człowieka który przechodzi przez nieoświetloną część drogi a gdzie w zupełnej ciemni na drodze poza miastem... Czasem te głupie 20 zł na jakąś lampkę i odblask na prawdę ratuje życie no ale przecież kiedyś się jeździło bez tego i też się żyło... tyle, że teraz natężenie ruchu w porówaniu do 40 lat wstecz też jest dużo większe...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 5 4 dni temuocena: 10% 

  Jestem synem rowerzysty proszę o kontakt świadkòw co tam sìę stało że ja straciłem ojca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mawa 4 4 dni temuocena: 100% 

  Aga to chyba córka pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 3 5 dni temuocena: 35% 

  I właśnie tacy są rowerzyści! Przepisów co drugi pewnie nie zna, ale Ty kierowco uważaj, miej oczy dookoła głowy, bo w razie wypadku to piętno i tak leży na Tobie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kij 2 5 dni temuocena: 48% 

  I trauma u niewinnego kierowcy auta do końca życia, współczuję jedynie jemu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawa 1 5 dni temuocena: 90% 

  Współczucie dla rodziny i kierowcy ten dziadek chyba nie musiał jechać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4161 sekundy