REKLAMAGuguś
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 października 2020, 09:11 komentarzy 3

(Fot. Iławskie Centrum Kultury.)

- Przede wszystkim trzeba dobrze poznać własną ojczyznę - mówiła podczas poniedziałkowego spotkania w Iławie Elżbieta Dzikowska, która z Tony’m Halikiem i nie tylko zjeździła cały świat.

Elżbieta Dzikowska na spotkaniu w Iławie.

Ilość zdjęć 34

"Ze mną przez świat" - taki tytuł nadała prezentacji swoich zdjęć z tych podróży, wszystkie opatrując komentarzem i wspomnieniami. Wcześniej Elżbieta Dzikowska przybliżyła uczestnikom spotkania w Kinoteatrze "Pasja" swoją sylwetkę: wykształcenie (jest sinologiem i historykiem sztuki), różnorodne doświadczenia zawodowe. Nie stroniła też od wspomnień o Tony’m Haliku, z którym przez lata tworzyła jeden z najpopularniejszych duetów w polskiej telewizji. Polacy pokochali ich "Pieprz i wanilię", program, w którym przybliżali widzom najdalsze zakątki świata. Ale Elżbieta Dzikowska nie tylko "cudze chwali". Zgromadzonych w "Pasji" zachęcała, aby w pierwszej kolejności dogłębnie poznać własną ojczyznę. Najciekawszym zakątkom naszego kraju poświęcony jest jej własny cykl "Groch z kapustą", który zaczęła realizować po śmierci Tony'ego Halika. Jednak, jak przyznała, najpiękniejsze lata swojego życia przeżyła z nim. To dzięki jej staraniom powstało w Toruniu, rodzinnym mieście Halika, Muzeum Podróżników.

Na spotkanie autorskie z Elżbietą Dzikowską zaprosiło iławian Iławskie Centrum Kultury. Drugim akcentem podróżniczego popołudnia i wieczoru był wyświetlony później film "Tony Halik", pokazany w Iławie przedpremierowo.

O miłości do podróży, sztuki i Tony'ego. Elżbieta Dzikowska spotkała się z iławianami.
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława, ICK.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~widz 3 miesiąc temuocena: 50% 

  Słaba ta dyrektorka...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Julia 2 miesiąc temuocena: 44% 

  Pani Dyrektor, powinna Pani założyć maskę występując publicznie. Tym bardziej, że osoby na widowni przestrzegały tego...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bożena 1 miesiąc temuocena: 60% 

  miała przyłbice, widać na innych zdj. Pewnie tylko podczas zadawania pytań i zapowiedzi gościa zdejmowała. Jak miała mówić przez mikrofon z zasłoniętą buzią?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5086 sekundy