REKLAMAWardrom
My center

(Fot. KPP w Iławie/archiwum.)

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa, dlatego po raz kolejny Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego i ponad tysiącem stacji diagnostycznych w całym kraju zachęcają kierowców – m.in. za pośrednictwem aplikacji „Yanosik” – do wzięcia udziału w akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. 

W trakcie trwania akcji kierowcy będą mogli w określonych dniach bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w stacjach, które przyłączyły się do akcji.

Prawidłowe ustawienie świateł zazwyczaj ogranicza się do wyregulowania korektora ich wysokości, ale wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię, zapominając, że niewykonanie tej czynności, przy pełnym obciążeniu pojazdu, powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia rozkładu granicy światła i cienia niezbędne jest przeprowadzenie badań przy użyciu specjalistycznej aparatury.


Dlatego w dniach 22 października – 15 grudnia 2020 roku, podczas trwania akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na stacjach diagnostycznych zrzeszonych przez partnerów kampanii, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła swojego auta.


W tym roku do akcji przyłączyło się ponad 1 000 stacji diagnostycznych w całym kraju, z czego około 100 na Warmii i Mazurach. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić w nich oświetlenie swoich pojazdów w dniach: 24 października, 7 listopada i 21 grudnia. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości!

Oto lista stacji z terenu powiatu, które przyłączyły się do akcji.

W Iławie:

Moto-Rot, ul. Kościuszki 5;
Polmo-Zbyt, ul. Ostródzka 52;
PKS Iława, ul. Ogrodowa 14;
Przem-Car, ul. Kopernika 4A;
Auto-Best, ul. Ostródzka 52A;
Auto-Best, ul. Ziemowita 6.

W gminie Iława: 

Auto-Serwis "Sadek", Wikielec 44E.

W Lubawie:

P.H.U. Cieślikowscy, ul. Rzepnikowskiego 48;
Olbo, ul. Olsztyńska 3C;
P.H.U. Karbowski, ul. Toruńska 4;
Rytpol, ul. Toruńska 8.

W Kisielicach:

Kwiatek-Automobil, ul. Łasińska 5A.

W Suszu:

Unikar, ul. Prabucka 24B.
Paszynin Auto Centrum, ul. Iławska 44.

W Zalewie:

PUK w Zalewie, ul. 29 Stycznia 16.

Warmińsko-Mazurska Policja/red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. KPP w Iławie/archiwum.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABiuro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.924 sekundy