wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 października 2020, 17:05 komentarzy 1
Daniel Madej zdobył dwie pierwsze bramki w tym spotkaniu.

Daniel Madej zdobył dwie pierwsze bramki w tym spotkaniu. (Fot. Karol Synowiec.)

Wysokie zwycięstwo Jezioraka Iława z sąsiadem z ligowej tabeli. W rozegranym w sobotę, 24 października na wyjeździe meczu biało-niebiescy 5:2 pokonali Granicę Kętrzyn. To ważne zwycięstwo, bo - jak zauważył klub z Sienkiewicza, zapowiadając ten mecz - teraz, w kontekście spłaszczonej tabeli, każdy punkt jest na wagę złota.

15. kolejka forBET IV ligi
Granica Kętrzyn - ITS Jeziorak Iława 2-5 (0-3)

2:5 - Bobrowski (90')

W doskonałej dyspozycji był dzisiaj w Kętrzynie zawodnik Jezioraka Daniel Madej. To on nadał ton pierwszej części spotkania; najpierw, w 7. minucie, wykorzystał "drzemkę" w obronie rywali i pokonał golkipera gospodarzy. Kolejną, ładną bramkę zdobył w 25. minucie, także wykorzystując błędy w obronie przeciwnika. Wynik pierwszej połowy ustalił na 3:0 dla Jezioraka Michał Kwiatkowski, który zdobył gola, strzelając zza szesnastki, w 36. minucie.

W drugiej odsłonie spotkania swoje nazwiska do listy strzelców Jezioraka dopisali Radosław Galas i Damian Tokarski. Gospodarze, przegrywając już 0:5, wciąż ambitnie szukali honorowego gola. Ta sztuka udała się im w 83. minucie, za sprawą trafienia Bobrowskiego. Po kolejnych 7 minutach ten sam zawodnik ustalił wynik tego spotkania na 2:5.

W następnej, 16. kolejce IV-ligowych zmagań Jezioraka czeka derbowy pojedynek w Iławie z Motorem Lubawa. Niestety, jeśli do 31 października nic się nie zmieni w zakresie obowiązujących ograniczeń, to mecz ten zostanie rozegrany bez udziału publiczności.