REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2020, 17:58 komentarzy 139

(Fot. Info Iława.)

Temat aborcji znowu podzielił Polaków. Protesty odbywają się w różnych miejscach w Polsce pomimo drugiej fali epidemii koronawirusa. Ten w Iławie zgromadził około tysiąca osób.

Niedziela w Iławie pod znakiem "Strajku Kobiet". Przed godziną 17:00 kilkadziesiąt osób zebrało się pod domem handlowym "Feniks", aby wyrazić swój sprzeciw wobec czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł niezgodność z Konstytucją tzw. kompromisu aborcyjnego, czyli obecnie obowiązującej ustawy regulującej, kiedy jest dopuszczalne przerywanie ciąży.

Według zapowiedzi organizatorów na czele z Dominiką Kasprowicz miała zostać zorganizowana "gra miejska", nie zgromadzenie publiczne, bo spotkania o takim charakterze - z racji aktualnie obowiązujących obostrzeń - mogą teraz liczyć maksymalnie 5 osób. Tłum pod "Feniksem" jednak stopniowo gęstniał i na marsz ulicami miasta do "czerwonego" i "białego" kościoła, a także do szpitala, pokazać jedność z medykami, wybrała się razem już liczna grupa. Pod "czerwonym" kościołem, gdzie dotarł marsz, było kilkaset osób. Na ul. Kopernika protestujący podzielili się; jedni udali się pod kościół na Wyszyńskiego, a inni pod szpital.

Uczestniczki i uczestnicy protestu nie stronili od mocnych, wręcz niecenzuralnych słów. Wielokrotnie po drodze skandowano hasła:

"Nie będziemy się użalać. Ostra jazda, wypier...!" i 

"Je... PiS"

i znów "Wyp..." pod "czerwonym" kościołem, gdzie duchowni i prawicowi działacze nie przepuścili uczestników protestu do kościoła, stojąc obok siebie i trzymając się za ręce.

Wywiązała się pyskówka, padały kolejne wulgaryzmy. Atmosfera była gorąca, manifestujący skandowali:

"Pedofile!" i 

"Średniowiecze"!

- To jest największa organizacja przestępcza, którą reprezentujesz, sukienkowcu - wykrzyczała do jednego z księży Dominika Kasprowicz.

- Jest mi przykro, że padają takie słowa - odpowiadał duchowny, który rozmawiał też z obecną na proteście posłanką Moniką Falej; ta twierdziła, że ona nie używa wulgarnych słów.

Na miejscu proboszcz "czerwonego" kościoła powiedział, że wzywał policję, jednak pomimo wezwania żaden patrol nie przyjechał na Kościelną.

Później podobna sytuacja jak na ul. Kościelnej powtórzyła się pod "białym" kościołem.

Według posłanki Moniki Falej w proteście w kulminacyjnym momencie uczestniczyło około tysiąca osób.

Protest zakończył się w centrum miasta. Część protestujących manifestowała wtedy pod ratuszem, a część przy rondzie na Niepodległości.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

134Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~przestancie sie bac 134 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Wymuszona Przez Nich Droga Twego ŻyciaDała Wreszcie Iskrę Do Wybuchu SercTo Już Nie Muzyka I Szczeniacki BuntTo Wielka Sprawa I Droga PrzetrwaniaWalka O Swą Wolność I O Wolność InnychWięc Wszystko Co Robimy To Bronimy SięBo Oni Coraz Bardziej Wpierdalają Nam Się W ŻycieI Nie Myśl, Że Coś Się ZmieniJeżeli Będziesz Patrzeć Na To Przez PalceJeżeli Odwrócisz GłowęJeżeli Zamkniesz OczyJeżeli Staniesz Z Boku - Nigdy Tego Nie Zobaczysz(Nie Wystarczą Już Tylko Modlitwy Dedykowane Wszystkim Cierpiącym Na ŚwiecieJuż Dziś Musisz Podjąć DecyzjęCzy Staniesz Z Nami Ramię W Ramię)Więc Nie Możemy Się Teraz OdwrócićI Powiedzieć "(...) Mnie To Obchodzi!"To Nie Bunt, To TchórzostwoI Nie Mam Tu Na Myśli StrachuJeżeli My Ich, (...) , Nie PowstrzymamyOni Dobiorą Nam Się Wszystkim Do TyłkówReszta Będzie Usłużnie Słuchała Rozkazów I Kuliła OgonReszta Będzie Usłużnie Słuchała RozkazówKiedy Przyjdą Podpalić Twój DomNie Będziesz Miał Już Gdzie UciekaćNie Będziesz Miał Szans Już Się Bronić

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Melinda 133 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Małolaty wyszły dać upust swoim emocjom. Rozegnać (lewacką) swołocz. Na nic się zdało siedzenie od marca w domu. Rozwalają system (również opieki zdrowotnej), jeśli się zarażą nie powinni być leczeni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marian 132 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Czytając poniższe komentarze mam wrażenie, że na którejś z iławskich plebanii funkcjonuje farma trolli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niki 131 6 miesięcy temuocena: 31% 

  Połowa protestujących nie ma jeszcze prawa wyborczego. Pozdrawiam cieplutko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pokazały swoją """klasę""" 130 6 miesięcy temuocena: 52% 

  czy to była demonstracja dziewczyn z uczelni specjalnej ? słownictwo i zachowanie mogą na to wskazywać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 129 6 miesięcy temuocena: 76% 

  II nie usuwajcie komentarzy! Krytyka na Kasprowiczowej niedozwolona?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pika 128 6 miesięcy temuocena: 52% 

  Z tego co wiem, to TK orzekł w sprawie aborcji eugenicznej, a nie aborcji ogólnie. Zwykli ludzie nie czy taka czego dotyczy sprawa, to rozumiem, ale gazeta chyba nie powinna wprowadzać w błąd.Pokojowy protest pod hasłem "wypierdalac". Atakowanie kościołów podczas nabożeństwa, nawoływanie o tolerancji samemu jej nie okazując. Smutne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~shadow 127 6 miesięcy temuocena: 62% 

  popieram kobiety, ale forma protestu która miała miejsce jest co najmniej żenująca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Życiowa 126 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Młodzieży! Chcecie mieć zdrowe potomstwo? Zacznijcie od siebie a więc zrezygnujcie z używek, tj. papierosków i ich pochodnych a więc elektroników i podgrzewaczy tytoniu, alkoholu nawet piwa, wszelkich dziwnych napoi typu oshee nadmiernej ilości coli i chipsów. Protest ten nie ma sensu. Aktualnie skupcie się na walce z zarazą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haha 125 6 miesięcy temuocena: 59% 

  PiS i Konfederacja jedno wielki dnoo. Razem trzymajcie się za...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 124 6 miesięcy temuocena: 59% 

  Protestujący w ten sposób to najgorszy rodzaj frustratów. Zostwcie w spokoju uczciwych ludzi. Wasze chore idee przepadną razem z wami. Bolszewicki pomiot.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leon 123 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Powtarzam się ale świat oszalał,ludzie zgłupieli. To pewnie koniec naszej cywilizacji,smutno,bardzo smutno!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka 122 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Nazistowskie protesty. Hitler też usuwał niepełnosprawnych i psychicznie chorych nawet w swoim kraju. Ludzie dokąd Wy zmierzacie??????????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 121 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Opiekowałaś się kiedyś niepełnosprawną, leżącą, nie dającą oznak życia osobą? Opiekowałaś się 24 h na dobę? Wiesz coś o tym? Wątpię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kkk 120 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Żenada! Solidaryzuję się z kobietami ,ale ten pseudo protest pełen wulgaryzmów to chyba nie tędy droga.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaer 119 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Społeczeństwo się budzi. Szkoda że po ważnych wyborach. Liczę na mądrość w kolejnych. Tak trzymać!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Matka 118 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Kobiety mają prawo decydować o swoim życiu, znam parę kobiet, które po urodzeniu niepełnosprawnych dzieci zostały same, partnerzy odeszli, rodzina ma własne problemy, i tak bieduja, bez pieniędzy, bez wsparcia, bez pomocy państwa, bez leczenia, rehabilitacji, ciekawa jestem jaja opiekę PiS zagwarantuje tym niepełnosprawnym po urodzeniu, na dzień dzisiejszy służba zdrowia już klęka, a wątpię by wyszła z tej zapaści prędko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 117 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Całkowicie się z Tobą zgadzam. Może facetów przymusić do opieki nad swoimi niepełnosprawnymi dziećmi? Facet odchodzi, zakłada drugą rodzinę i ma szczęśliwe życie. W znacznej większości męska część naszych posłów decyduje o ustawach dotyczących kobiet. Może zaprosić rodziców dzieci bardzo upośledzonych, może zaprosić lekarzy, niech się wypowiedzą. Facet pojęcia nie ma co przeżywają kobiety, które zastają same z nieuleczalnie chorymi dziećmi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mg 116 6 miesięcy temuocena: 54% 

  Mogą decydować o swoim Ale nie o czyimś życiu !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pik 115 6 miesięcy temuocena: 57% 

  No to widzę że sebixy z ilawskiej konfederacji spieli doopy zasiedli przed urządzeniami by trollowac na tym forum jak nigdy wczesniej. Żałosne przydupasy. Jeśli tak troszczycie się o dobro rodzących się w bólu i mękach zdeformowanych i śmiertelnie chorych dzieci nic nie stoi na przeszkodzie byście w ramach wolontariatu popracowali w hospicjach, szpitalach, pomogli w codziennych obowiązkach rodzicom lub wpisali się na listę chętnych do adopcji. Pokarzcie wasza troskę półmózdzy dresiarze co oprócz ćpania , chlania bojek i darcia ryja pod stadionem nic w życiu nie osiągnęli i nie osiągną Teraz dawać minusy patole!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zszokowana 114 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Dokładnie, jaki jest problem, by gdziekolwiek dostać się do specjalisty (przed wirusem już była masakra), a teraz to graniczy z cudem, kobiety narodzą kalek, i kto będzie je pielęgnować, państwo wypina się, widać przy tym Covid 200tys zachorowanna 40mln ludzi , nie wiem ile jest obecnie w szpitalu i już system padł, a oni mydlą oczy, że będą leczyć, kogo może swoje dzieci /wnuki, bo nas szaraczkow mają w d..pie, to jest chore, a najbardziej to, że 70letni bezdzietny kawaler decyduje o losie młodych kobiet

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szczekające Siksy bez zajeć 113 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Widać Wasze Twarze dziewczynki małoletnie.Wstyd! Iława to małe miasto! Syf macie w swoich pokojach,brud i smród,skarpetki Wam śmierdzą od tych kozaków i trampek,wzięły byś cie się ze pomoc rodzicom w domu,to poszły drzeć jadaczki bez zrozumienia sytuacji! Wstyd!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ił 112 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Co to za pisi debil próbuje udowadniać, że świat jest taki, jak kretyn sobie wyobraża... czyli 500 lat temu :)))

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mmmmm 111 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Co to ma do rzeczy? Za kilka lat te dziewczynki będą dorosłymi kobietami i też chcą mieć prawo wyboru!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bulbul 110 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Za dużo kadzidła się nawąchałeś! Bredzisz!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 109 6 miesięcy temuocena: 63% 

  P. Kasprowicz powinna odpowiedzieć za narażenie na utratę zdrowia i życia osoby, które nawołała do protestu i nie zobligowała uczestników do zachowania szczególnej ostrożności w dobie epidemi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdegustowany 108 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Musisz bardzo nienawidzić, tej kobiety skoro tyle jadu wylewasz na nią, to nie po chrześcijańsku, powinnaś się wstydzić i szybko wyspowiadać..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 107 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Skąd informacja że Pani Kasprowicz nawoływała do prostestu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swen 106 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Iławą rządzi platforma i taka żenada będzie kontynuowana. Tylko platforma

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 105 6 miesięcy temuocena: 65% 

  P. Kasprowicz powinna ponieść dyscyplinarne skutki za zorganizowanie protestu w takiej formie, gdzie nawoływała do nienawiści, zwołała nastolatków, używali wulgaryzmów, zaatakowano kościoły to nie powinno się wydarzyć. Na jednym z forów napisała cyt. dopadniemy sukinsyna, chodziło p. Tulwińskiego, gdzie niby zaatakował jakieś małolaty i szukała dowodów na niego. Gdzie byli rodzice tych dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mg 104 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Dominika wstydź się ....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Pani Oli 103 6 miesięcy temuocena: 68% 

  Bardzo dobrze powiedziane! Brawo dla Pani! Dzieci szukające rozrywki w czasach ograniczeń pandemii.Przyszli dobrze sie pobawić z bardzo poważnej sprawy! Umalowane jak czarownice i myślą,że są dorosłe.Im tylko w to graj,pasowało popyskować i powyzywać każdego w koło.A nagrywająca Ewelina z FB wiadomo kogo chodzi z pod kościoła na ul.Zielonej wyjątkowo agresywna.Przewodniczka.Ten paluszek wskazujący za kobietą zwracającą Ci grzecznie uwagę uschnie Ci..pamietaj.Karma powraca!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin. 102 6 miesięcy temuocena: 46% 

  Kobiety takie rzeczy pod kościołem- Żenada. Każdy czy to ksiądz czy prezydent czy biały czy czarny pójdzie na sąd przed samego Chrystusa . Wszyscy jesteśmy grzeszni bez wyjątku, każdy ma coś za skóra. idźcie po sejm tam pokrzyczec do tych panów w garniturach. A propo aborcji dane jest życie nowe dziecku, a nie niszczenie jego i zabicie w łonie matki. Gdy dochodzi do gwałtu można dziecko niechciane dać rodzinie która go mieć Nie może. Kobiety same też kuszą i się prosza o sex upijają się a potem pretensję do świata bo wpadła.. Czy miłość do chorego upośledzonego nawet dziecka jeszcze istnieje w sercach ludzkich. Wstyd na Iławę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kola 101 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Jeśli na proteście były nauczycielki to należy jutro poinformować kuratorium oświaty w Olsztynie. Staną przed komisją dyscyplinarną i poniosą konsekwencje slużbowe z KN.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 100 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Po pracy były. Nauczyciel nie może mieć swojego zdania? Sędziowie, prokuratorzy chodzą na protesty, a nauczyciel nie może?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sonia 99 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Kola to prawda. Należy ten fakt podać do kuratora oświaty jak najszybciej. To nie był zwykły protest i to nie był strajk. To była hucpa pełna wulgaryzmów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 98 6 miesięcy temuocena: 22% 

  Jutro kora was przywita ha ha ale ten kraj na psy upadł

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 97 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Macie szczęście że nie krzyczycie na islamskich duchownych bo byście wszyszyczy zginęli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niki 96 6 miesięcy temuocena: 50% 

  A ile korony jutro będzie masakra co się dzieje w tym kraju niech teraz protest zemrobia szkoły bawimy puby siłownie baseny bo wszystko po zamykali

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicol 95 6 miesięcy temuocena: 45% 

  To nie są żarty! Byłam w tym tłumie i już mnie trzęsło i temperatura 38,1 C.Ale musiałam być.Teraz jest zle coś nie tak ze mną.Się nabawiałm biedy.Modlę się aby nie był to C 19.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ppppp 94 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Co za stronniczość... Póki co Polska wolny kraj. Wyszedł kto chciał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niki 93 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Wielki szacun dla kobiet brawo walczcie o swoje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kobietki? A pytanie mam? 92 6 miesięcy temuocena: 73% 

  A czemu nie zawitałyście do Kościoła św.Andrzeja Boboli w Iławie na Lipowym Dworze!? Coś mi się wydaje,że rządzący tam proboszcz szybciutko by Was uspokoił.Wybrałyście grzecznych i spokojnych przedstawicieli iławskich Parafii gdzie wiedziałyście,że nic Wam nie grozi i można pokrzyczeć.Trzeba było się przejść tam i pokrzyczeć! Oj nie ładnie nie ładnie nie ładnie..Albo każda Parafia albo żadna!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 91 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Brawo kobiety i mężczyźni, bo to sprawa nie tylko kobiet. Może i zbyt wulgarnie, też nie w moim stylu, ale jak sobie przypomnę, to miłe protesty już były i nic to nie zmieniło. Nie wiele osób w Iławie brało udział w protestach przeciw zagarnianiu władzy, sądownictwa, TK, przez jedną partię, bez możliwości kontrolowania tego co robi, teraz zbieramy owoce działań tej władzy. Cieszę się jednak, że młodzi się ruszyli, lepiej późno niż wcale. Jestem z Wami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kid 90 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Nawoływanie do nienawiści wobec kultu I czci religijnych według mnie....(nie ważne jakiej wiary)??? Nie tak się protestżuje. Nie tak... Bez zachowania człowieczeństwa i kultury? Wstyd!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 89 6 miesięcy temuocena: 45% 

  Oby kobiety pokazały temu sowieckiemu rządowi gdzie jest ich miejsce trzymam kciuki nie poddawajcie się nie pozwólcie żeby ktoś decydował co jest jest dla was lepsze lub gorsze !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lob 88 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Znam jednego Waldka....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 87 6 miesięcy temuocena: 82% 

  Najpierw powinniście potępiać tych pedofili którzy są wśród was.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polako 86 6 miesięcy temuocena: 33% 

  No właśnie w domu rozpusty kościelnej. Ciemnogród

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander Krygier 85 6 miesięcy temuocena: 55% 

  W Nowym Dworze Gdańskim rolnicy traktorami wsparli protest kobiet.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ABBA 84 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Krzyczą jeb.. PIS ,Krzyczcie jeb.. PIS , PO, SLD, PSL, Konfederacje itp. !!A nie tylko PIS ....Ludzie zrozumcie na miłość boską że jak się nie zmieni ustroju tego państwa z partyjniactwa na obywatelski tak jak postuluje paweł kukiz to tak zawsze będzie .... I jeszcze jedno do tych małolatów ,czytajcie biblię bo nie rozumiecie co czynicie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a co to za zlot czarownic ? 83 6 miesięcy temuocena: 55% 

  porządne Matki i Żony na takie cyrki nie chodzą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mag 82 6 miesięcy temuocena: 47% 

  większość was nie ma pojęcia o życiu, mieszkacie u mamusi i tatusia którzy was utrzymują i karmią, jak taki pis zły to dlaczego w Iławie jest bieda i praca za grosze, przecież miasto zawsze było platwormiane a młodzi wyjeżdżają? dzięki maseczkom było was więcej bo inaczej większość by się wstydziła przyjść

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 81 6 miesięcy temuocena: 67% 

  A ja mam następujące zdanie... Ani te strajki nie sa potrzebne, ani obrady Trybunału.. Jeżeli większość Rodaków deklaruje się jako Katolicy, niech postawieni przed taka dramatyczna sytuacja, w swoim sumieniy sami podejma decyzję.. Dużo dobra dla Was..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 80 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Powinni się najpierw nauczyć poprawnego języka polskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polako 79 6 miesięcy temuocena: 45% 

  Wyuczony jesteś tłuku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Amen 78 6 miesięcy temuocena: 59% 

  Redaktorki za dychę z info Iławy- szkoda ze nie napisaliście jak rudy rzucił się na protestujące dziewczyny. Nikt nawet nie chciał wchodzić do kościoła, a napisaliście to tak jakby te kilkaset osób chciało wjechać z całej pizdy. Siedźcie w tych chatach dalej i płaczcie, stare komuchy. Pamiętajcie tylko ze jak zabraknie młodych, bo będą mieli chęć wyjechać z tego papierowego kraju, to nie będzie komu was utrzymywać i lozyc na te jebane 500 .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~boRys 77 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Do czerwonego kościoła chciała wtargnąć 1 pijana kobieta i 3 pijanych gości, podobno chcieli się modlić. Nie zostali wpuszczeni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ramon 76 6 miesięcy temuocena: 53% 

  Do księżula z czerwonego nie przyjechał patrol? A czego on się biedulek obawiał? Nie wierzył, że zło wszelkie, Dominikę również, można odpędzić modlitwą (szczerą), kropidłem, a przede wszystkim swoim nienagannym zachowaniem. Musi być albo małej wiary, albo ma coś za uszami. Albo i jedno i drugie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oburzony 75 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Ta cała hołota powinna iść podziękować tym co napisali obecną konstytucje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 74 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Jutro zapoznam sìę z kadrą nauczycielską SP1 i jeżeli p. Dominika K. tam jeszcze uczy to składam skargę do Dyrekcji i ratusza za używanie niecenzuralnych i łamanie zasad restrykcji. Takie osoby nie mogą uczyć dzieci jeżeli zawsze ma problem ze sobą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do xyz 73 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Tak nie powinien odzywać się publicznie nauczyciel!!!! Czego tym uczy????!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popieram 72 6 miesięcy temuocena: 78% 

  Popieram

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polako 71 6 miesięcy temuocena: 29% 

  Najpierw przejrzyj swoje życie a potem pchaj (...) do kogoś. Taki super byłeś. Masakra

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehs 70 6 miesięcy temuocena: 50% 

  (...). Siedź w chacie po cichu i czekaj aż PiS całkiem odbierze ci wolność. Wam to pasuje, stare komuchy.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Matka:/ 69 6 miesięcy temuocena: 66% 

  Walczmy o swoje prawa! Jednak nikt nie dał nam prawa do zabijania- to chociażby niehumanitarne - czy dziecko ma 1 czy 5 lat Czy może pare tygodni- to życie! A akcja pod kościołami co najmniej nie ma miejscu- nie potraficie inaczej wykrzykiwać swoich praw czy żali ? Poniżej pasa - popieram anty PISiorow- tez mam dość - jednak jestem przekonana ze nie jest to odpowiedni sposób na walkę - na pewno nie na takim poziomie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AS 68 6 miesięcy temuocena: 76% 

  Proponuję przeznaczyć tydzień w roku na opiekę nad niepełnosprawnym, najlepiej dorosłym. To naprawdę otwiera oczy na różne poziomy życia. I dopiero wtedy się wypowiadać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 67 6 miesięcy temuocena: 52% 

  Dość dyktatury kobiet! Dość dyktatury kobiet! Walić PiS! Walić PiS! Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę! Faszyści! Faszyści! A normalne 90% widząc was wszystkich puka się w czoło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jjj 66 6 miesięcy temuocena: 31% 

  Mam pytanie do organizatorów czy pytali sie mieszkanców którzy mieszkanców czy sie zgadzaja na taki hałas? NIe jestem przeciwniczka spotkan ale klaksony ciągle to robia hałas i przeskadzaja z chorowanym ludziom i dzieciom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz swój nick 65 6 miesięcy temuocena: 51% 

  i pomyśleć że taka (...) była nauczycielką

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 64 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Ty powinnaś być nauczycielką religii

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~smakosz 63 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Ale pasztet :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 62 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Organizatorka,poziom zdziczałego NIC nie rozumiejącego tłumu. A gdzie meritum. Jeszcze raz: MOŻE dotrze do głównej krzykaczki: Konstytucją RP podpisana przez waszego A.Kwaśniewskiego w dniu 2.04.1997roku,gwarantuje PRAWNĄ ochronę życia człowieka w każdym stadium . Zgodnie z Prawem Międzynarodowym. A TK TO POTWIERDZIŁ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~logiczny sam 61 6 miesięcy temuocena: 100% 

  No cóż. Nauczyciel a czytać ze zrozumieniem.....Może nie o to tutaj chodzi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ do Anny 60 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Ty najpierw przeczytaj Konstytucję a dopiero ją cytuj, bo treść którą podajesz jest zmodyfikowana i wychodzisz na totalna ignorantkę. A tak w ogóle w Konstytucji zapisane jest : "Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym." Mówi ci to coś?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polako 59 6 miesięcy temuocena: 38% 

  Jak byś mogła zajść w ciążę to byś zrozumiała meritum. Pozdro żabo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Róża 58 6 miesięcy temuocena: 42% 

  A co z dopuszczalnością aborcji jeżeli ciąża pochodzi z gwałtu? Widać wyraźnie, że TK, obsadzony w niekonstytucyjny sposób przez "swoich" działał pod dyktando kościoła. Na konstytucję droga Anno trzeba było się powoływać również wtedy, gdy była ona wielokrotnie przez pis i pożal się panie boże -prezydenta- łamana.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 57 6 miesięcy temuocena: 64% 

  Żenada, kompromitacja organizatorki. Takiej trzody jeszcze w Iławie nie nie było.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sonia 56 6 miesięcy temuocena: 61% 

  Porażką jest to że wśród tego oszalalego krzyczacego wulgaryzmy tłumu można na zdjęciach rozpoznać nauczycielki. Jak może ktoś pracujący z dziećmi brać udział w takiej hucpie? I o zgrozo wspierający ten dziki tłum na szczęście bardzo nieliczni lekarze. To nie przystoi to co się wydarzyło jest tragedią. Żeby iść pod kościół i obrażać wierzących oraz ich duchownych?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 55 6 miesięcy temuocena: 68% 

  Dokładnie. Popieram.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 54 6 miesięcy temuocena: 26% 

  debil

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 53 6 miesięcy temuocena: 66% 

  Protestują w Iławie dziewczynki - nie kobiety

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mg 52 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Średnia wieku 15+

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3876 sekundy