REKLAMAin meble
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2020, 11:45 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe.)

W dniu dzisiejszym (27 października br.) Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał z właścicielem Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego Budownictwa Tomaszem Nabożnym umowę na remont Szkoły Podstawowej w Lasecznie. Inwestycja ta była długo oczekiwana przez mieszkańców Laseczna. Dzięki pozyskanym środkom doczekała się realizacji.

Inwestycja zostanie przeprowadzona w dwóch etapach. 

Pierwszy etap obejmuje: wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami i orynnowaniem, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, docieplenie budynku wraz z wykonaniem nowej elewacji, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudowę i remont bryły C (przyziemie, parter oraz poddasze użytkowe). Zostanie również przebudowane uzbrojenie działki w pełnym zakresie (przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz elektroenergetyczne). 

Z kolei etap drugi obejmuje: przebudowę i remont brył A i B (przyziemie, parter i poddasze użytkowe), zagospodarowanie terenu działki, tj. budowę dróg, parkingów, ogrodzenia, zabudowę śmietnika oraz terenów zielonych. Zamontowane zostaną również pompy ciepła i instalacja fotowoltaiczna.

Wartość całkowita zadania wyniesie 2 798 925 zł, z czego 1 058 485 zł będzie pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja zostanie ukończona 31 października 2021 roku, z tym że etap pierwszy zostanie wykonany do 31 maja 2021 r.

- Na ten moment mieszkańcy czekali od wielu, wielu lat - skomentował wójt Krzysztof Harmaciński. - W końcu ta szkoła, która jest jedną z siedmiu naszych szkół, doczekała się remontu i modernizacji. Chcielibyśmy, aby w przyszłości powstał w tej szkole cały kompleks, łącznie z budową sali gimnastycznej wraz z zapleczem i boiska wielofunkcyjnego wraz z placem zabaw. Na to również złożone są wnioski do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, obecnie oczekujemy na decyzję.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Uczeń 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

    Nie doczekała się tylko doczeka się.Remont jeszcze się nie zaczął.A to duża różnica

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3134 sekundy