REKLAMAGrene
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2020, 09:40 komentarzy 14

(Fot. UG w Iławie.)

W ramach konkursu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” przy stawie w Nowej Wsi powstała Galeria Sztuki Ludowej im. Józefa Kuleszy.

Projekt zakładał budowę stylowego, drewnianego płotu w stylu rustykalnym oddzielającego teren od ruchliwej „szesnastki”, wokół stawu została zbudowana palisada, powstała również stylowa studnia, stojak rowerowy, domek dla owadów oraz została przeniesiona wiata, pod którą stoi drewniany ławostół. Posadzono krzewy oraz rośliny, ze szczególnym uwzględnieniem roślin miododajnych i charakterystycznych dla terenów wiejskich. 

Inwestycja jest pierwszym etapem powstającej Plenerowej Galerii Sztuki Ludowej. W późniejszym czasie zostaną tam również zamontowane rzeźby oraz będą przeprowadzane dalsze nasadzenia roślin.

- Chcielibyśmy, aby to miejsce było ogrodem sztuki ludowej, tzw. art garden, ze stawem, gdzie odbywałyby się plenery rzeźbiarskie i malarskie przy współpracy lokalnych artystów, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowej Wsi oraz Klubu Seniora. Ideą projektu jest zagospodarowanie terenu przy zachowaniu charakteru i klimatu wsi - podkreśla Urząd Gminy Iława.

Wartość tego zadania wyniosła prawie  28 tysięcy złotych, z czego 20 tysięcy pochodziło z dotacji.

Za: UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Gmina Iława.

Plenerowe miejsce spotkań mieszkańców Nowej Wsi już gotowe.

Ilość zdjęć 21

REKLAMANAJLAK

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ada 14 5 miesięcy temuocena: 18% 

  Ciekawe, że nikt się nie dopatrzył, że muzeum przy ul. Tęczowej jest... Nie mam nic przeciw takiej nazwie tylko analizowałam wszystkie ulice w Nowej Wsi i same nazwy "kosmiczne" są, a ta nazwa tam jak pięść do oka pasuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 13 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Znowu teoria spiskowa? Ja kiedy słyszę słowo tęcza to widzę tęczowy most po którym moja sunia przeszła na drugą stronę swojego psiego życia czyli zwierzęcego Edenu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ala 12 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Znowu teoria spiskowa? Ja kiedy słyszę słowo tęcza to widzę tęczowy most po którym moja sunia przeszła na drugą stronę swego psiego życia czyli zwierzędzego Edenu,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmm 11 5 miesięcy temuocena: 67% 

  A to teraz co, słowo "tęcza" i inne jej odmiany przez przypadki i części mowy jest już zakazane? Dajcie spokój, ludzie... Jest to zjawisko spowodowane rozszczepieniem się światła słonecznego (aha! tu jest ten nieodkryty przez komentującą związek z kosmosem) w kroplach wody.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapusta 10 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Przypadek? nie sądzę. P)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Liwia 9 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Tragedia jakaś. Wieś brudna zarośnięta ,chodniki pozapadane , przy boisku sterta butelek. Ale płot jest ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~villager 8 5 miesięcy temu

  pi. Liwio: czy jest jakiś trop w sprawie tych butelek? chętnie bym się zaangażował ....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~skunik 7 5 miesięcy temuocena: 50% 

  mordo moja wioska jest piękna i nie masz prawa jej obrażać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~skunik 6 5 miesięcy temu

  mordo moja wioska jest piękna i nie masz prawa jej obrażać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiejski z Nowej Wsi 5 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Zgadzam się! Mieszkam w Nowej Wsi. Podobno to największe sołectwo w powiecie. Plac zabaw się rozpada i stwarza niebezpieczeństwo np. wejście na zjeżdżalnię, huśtawki wiszą tak wysoko, że dorosły może tylko na nie się wdrapać. Teraz coś tam montują nowego, ale od 8 lat jak mieszkam to moje dzieci zdążyły wyrosnąć z placów zabaw. Dodam, że w innych wsiach są naprawdę okazałe i porządne place. Jak p.Liwia pisze - chodniki zarośnięte albo ich brak, brudno na ulicach (zamiatarki NIGDY po zimowym sypaniu piachem nie widziałem), ulice dziurawe, spowalniaczy brak, kierowcy traktują Nowa Wieś jak obwodnicę Iławy, zarówno w kierunku Kamienia, jak i Piaskowej, pędzą, ale spowalniaczy "nie ma zasadności montowania". Trzy przejścia przez DK16, ale przejście to horror i obawa czy ci ktoś dzieciaka nie rozjedzie. A do tego - brak jakichkolwiek informacji o spotkaniach, ustaleniach. Mamy czasy internetu - moze warto rozważyć umieszczanie tam informacji wiejskich, a nie wywieszanie ich na drzewie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 4 5 miesięcy temuocena: 79% 

  A naprzeciwko syfff

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapusta 3 5 miesięcy temuocena: 58% 

  Bida.... płot, kałuża, czapla, ławka i przecięty pieniek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~villager 2 5 miesięcy temu

  ... i kapusta .... :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jarmuż 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

  rzuć kilka tysi, to się rozwinie pajacyku :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7019 sekundy