REKLAMAGrene
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2020, 14:45 komentarzy 13

(Fot. Kadr z nagrania.)

Ku przestrodze, z apelem o odpowiedzialność na drodze, publikujemy nagranie drogowej kolizji, do jakiej doszło we wtorek, 27 października na odcinku drogi wojewódzkiej między Iławą a Suszem.

Mogło się to skończyć o wiele gorzej. Ostatecznie odnotowano tylko uszkodzenia pojazdów, a sprawczyni dostała mandat.

Niebezpieczne wyprzedzanie, tzw. "na trzeciego" było przyczyną zdarzenia drogowego, które odnotowano w miniony wtorek, tuż przed godziną 8:00  w gminie Iława (dokładnie koło Szczepkowa), na drodze z Iławy do Susza. Na nagraniu wideo widać, jak samochód osobowy marki Toyota po wykonaniu manewru wyprzedzania wraca na swój pas. Niestety, manewr ten kierująca wyprzedzającym autem wykonuje bardzo niebezpiecznie, gdyż ucieka przed nadjeżdżającym już z naprzeciwka innym autem. W ten sposób toyota zahacza o citroena,  w wyniku czego zarówno 45-latka siedząca za kierownicą pierwszego pojazdu, jak i drugi kierowca biorący udział w tym zdarzeniu, niemal tracą panowanie nad swoimi pojazdami. Do tego kobieta nie zatrzymała się od razu, poszkodowany kierowca musiał ją ścigać.

O konsekwencje wyciągnięte wobec sprawczyni zapytaliśmy rzeczniczkę prasową Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

- 45-latka nie zachowała ostrożności podczas manewru wyprzedzania i spowodowała zagrożenie dla kierującego samochodem marki Citroen. 45-latkę ukarano mandatem karnym - przekazała w odpowiedzi asp. Joanna Kwiatkowska.

Zobaczcie przebieg kolizji na załączonym nagraniu wideo - ku przestrodze!

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~adam 13 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Mała uwaga, to nie jest wyprzedzanie na trzeciego. Na trzeciego by się nie zmieścili na tej drodze :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 12 6 miesięcy temuocena: 93% 

  Od razu powinni zabrać prawo jazdy i skierować na badania, człowiek jedzie sobie z rodziną, a taka debilka robi co chce, a potem wypadki zero mózgu debilka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan 11 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Ten filmik trafi do kwp Olsztyn to już jest szczyt wszystkiego. Po prostu ręce opadają jak ta Iławska policja pracuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zainteresowana 10 6 miesięcy temuocena: 90% 

  I pragnę dodać, że tutaj sprawa powinna zostać skierowana do sądu i najwyższy mandat. Gdyż mamy wyprzedzanie na ciągłej, stłuczkę i ucieczkę. Dowody są. I wydział wewnętrzny napewno by zajął się sprawą. A tym bardziej prześwietlił działanie iławskiej policji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zainteresowana 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Sprawa powinna zostać zgłoszona do wydziału wewnętrznego policji, bo jak to możliwe, że osoba, która popełniła kilka wykroczeń dostaje najniższy mandat ? Niech ktoś w końcu zajmie się naszymi policjantami, którzy dla swoich znajomych są tacy łaskawi. BSWP zbadało by sprawę jak należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obwer 8 6 miesięcy temuocena: 26% 

  No jestem pod wrażeniem kierującej Yarisią kobiety :) popełniła BŁĄD ale decyzje i manewry obronne bardzo dobre. N szczęście nie zamknęła oczu i nie walnęła czołowo w jadącego z przeciwka, dobrze skontrowała dwukrotnie tor jazdy nie kontroli nad pojazdem nie wpadła w poslizg i nie walneła w drzewo. Błąd koszmarny ale rakcja doskonała

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 7 6 miesięcy temuocena: 93% 

  Doprecyzując: wyprzedzanie przy dojeździe do wierzchołka wzniesienia, na łuku jest bardzo "dobrą decyzją i manewrem". Oby tacy kierowcy zabijali TYLKO siebie, nie innych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Obwer, błąd nie powinien być zakrywany przez "decyzje i manewry". Błąd, przez który ktoś mógł stracić życie. Kto normalny wyprzedza w takim miejscu i ciśnie na czołówkę??? Zabranie prawka za stwarzanie zagrożenia oduczy takich durnych pomysłów, szczególnie iz NIE MUSIAŁA wyprzedzać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~toyota 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

  zawsze szybka, zawsze zdążysz, 0 stresu, zwłaszcza yaris

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Oj, za takie wyprzedzanie zabrałabym chyba prawko na 3 miesiące. Jest niestety grupa osób jeżdżąca bardzo ryzykownie przez co stanowią na drodze realne zagrożenie. Myślę że to nie pierwsza akcja tej pani skoro wyprzedza na ciągłej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aa 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ja mam nagranie jak bus firmy Rino wyprzedza na podwójnej ciągłej wyjeżdżając z Kisielic do Iławy i tak robi prawie codziennie. Auto ledwo się trzyma ... złom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ostatnio była ciekawa sprawa w programie państwo w państwie Facet jechał 101 km/h na obszarze zabudowanym zero ruchu i stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Na tym nagraniu widać, że było o włos od tragedii i tylko mandat. Tak działa nasz aparat bezpieczeństwa. Brawo panowie policjanci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaro 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Dobry dzik

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4229 sekundy