REKLAMAGaraże_Tynkowane
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 października 2020, 09:18 komentarzy 3

(Fot. organizator.)

W sobotę, 24 października, zakończył się tegoroczny cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią Lubawy, oraz Ziemi Lubawskiej, realizowany przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Powiat Iławski.


Ostatnie w tym roku spotkanie, tym razem w formule edukacyjnego spaceru pod nazwą „Historia lubawskiego browarnictwa”, miało charakter dopasowany do obowiązujących zaostrzonych wymogów związanych z rosnącą liczbę zakażeń COVID-19 na terenie naszego kraju, dlatego pomimo sporego zainteresowania ilość uczestników musiała zostać mocno okrojona. Dla wszystkich zainteresowanych stowarzyszenie przygotowało jednak relację filmową, która jest już dostępna w serwisie Youtube. Wykonano również specjalne pamiątkowe broszury informacyjne, które udostępnione zostały mieszkańcom Lubawy. Ciekawe prelekcje wygłosili Marcin Deka oraz Teresa Kłosowska, przenosząc uczestników do czasów, kiedy najpierw na Zamku Biskupów Chełmińskich, a następnie przy ulicy Browarowej oraz Kopernika warzono lubawskie piwa.

Warto, aby ten temat zaistniał w przestrzeni publicznej, ponieważ szczególnie w zabytkowych budynkach przy ul. Browarowej drzemie niesamowity potencjał – mówi Mateusz Szauer, jeden z inicjatorów projektu. Jak dodaje: Reaktywacja lokalnego browaru i marki lubawskiego piwa oczywiście pozostają w sferze marzeń, ale nasza inicjatywa może pobudzić wyobraźnię osób zainteresowanych przyszłością tego szczególnego miejsca.

Zachęcamy zatem do obejrzenia materiału z ostatniej tegorocznej wycieczki Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lubawiak 3 4 miesiące temu

  Społecznicy u nas fajnie działają a Mok dzialajacy z podatków odwołuje koncerty i nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistosci. Do roboty!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1234 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Piwa Lubawskiego z chęcią bym się napił.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy leszczyński 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Piwo jest napojem chłodzącym zapał do pracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4548 sekundy