REKLAMAWardrom
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 października 2020, 11:29 komentarzy 10

(Fot. Archiwum własne.)

Bezpieczniej i płynniej - tak ma się jeździć w obrębie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i Wojska Polskiego w Iławie po budowie tutaj minironda.

Realizacja inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie rozpocznie się lada dzień. Zgodnie z planami inwestora ma zostać zrealizowana do końca listopada tego roku.

Jak informowaliśmy już na infoilawa.pl, w miejscu obecnego skrzyżowania powstanie wyspa objazdowa w formie minironda. Jednak prace rozpoczną się od likwidacji nieczynnej od dłuższego czasu sygnalizacji świetlnej.

O tym, że roboty budowlane ruszą lada dzień, poinformowała iławianka Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiegh (ZDW w Olsztynie jest jednostką samorządu województwa).

- To dobra wiadomość dla mieszkańców Iławy. Od dłuższego czasu zabiegałam, między innymi po rozmowach z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Iławie Michałem Młotkiem, o realizację tej inwestycji. Będzie nie tylko bezpieczniej, poprawi się też płynność ruchu, z czym - co wiedzą mieszkańcy Iławy i osoby podróżujące drogą wojewódzką - był tu poważny problem - komentuje Bernadeta Hordejuk.

ZDW w Olsztynie ma przekazać teren budowy wykonawcy w przyszłym tygodniu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, prace zakończą się do końca listopada tego roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad 250 tysięcy złotych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~autochton 10 2 miesiące temuocena: 50% 

  Po co budować rondo na skrzyżowaniu, na którym nie ma korków? Bo korków tam nie ma. Były za to jak była sygnalizacja. I teraz po zbudowaniu ronda też się zaczną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 9 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ludzie, naprawdę wy nie umiecie jeździć jak nie potraficie się ogarnąć na takim skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej. Widać że jazda tylko wokół komina, nic więcej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 8 2 miesiące temuocena: 80% 

  Tylko to nie jest rondo tylko jakąś imitacja ronda szkoda że tak dbają o ilawe że tylko wymaluja a nie wybidowja peawdziewgo ronda żal i pić na wodę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przemek 7 2 miesiące temuocena: 79% 

  Oczywiscie że nie było żadnego problemu dopuki sygnalizacja działała, mogło zostać jak było a nie kolejne pieniądze wydawać. Jakiś gamoń się książek naczytał i chciał sie wykazać a napewno nie mieszka w Iławie i nie ma pojęcia czy był problem czy nie. Problem to jest nadal przy przejeździe kolejowym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 6 2 miesiące temuocena: 41% 

  Jaką tragedia dla tego co nie umie jeździć to ze wszystkiego zrobi tragedię.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek 5 2 miesiące temuocena: 81% 

  No w Końcu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dd 4 2 miesiące temuocena: 94% 

  Jeszcze by się przydało rondo Ogrodowa Wyszyńskiego nawet niewielkie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też kierowca 3 2 miesiące temuocena: 85% 

  Oraz ustawić na dolnym końcu Ogrodowej znak o pierwszeństwie przejazdu w lewo w stosunku do odcinka Wojska Polskiego wiodącego z Kauflandu i Urzędu Skarbowego. Wyjazd z Ogrodowej jest tam bardzo niebezpieczny - m. in. słaba widoczność. Poza tym tworzą się tam ciągle korki, szczególnie w godzinach szczytu. Z kolei ruch na Wojska Polskiego z kierunku Kauflandu jest o wiele mniejszy niż z Ogrodowej w lewo w kierunku ronda prowadzącego na stację lub w ul. Andersa. To samo winno się zrobić już dawno zrobić na Gajerku na skrzyżowaniu Kwidzyńskiej z Biskupską. Ulica Kwidzyńska winna uzyskać znak pierwszeństwa wyjazdu w prawo w stosunku do odcinka Biskupskiej wiodącego od strony Wikielca. Wystarczy jeden samochód na końcu Kwidzyńskiej skręcający w lewo, by na dłużej skutecznie zapchać końcowy odcinek tej ulicy. A samochodów wyjeżdżających z Kwidzyńskiej jest zawsze więcej niż nadjeżdżających od strony Wikielca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 2 2 miesiące temuocena: 74% 

  Problem pojawił się dopiero jak jakiś gamoń kazał wyłączyć sygnalizacje. Od tego czasu jest tragedia. Wcześniej zadnego problemu nie było. Żadnw to bohaterstwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 1 2 miesiące temuocena: 83% 

  bez sygnalizacji jezdzilo sie o niebo lepiej, nie bylo problemow. oczywiscie dla tych co potrafia jezdzic ale jak ktos zdal prawojazdy za kaczki albo kawalek swiniaka to tak pozniej jest ze nie potrafi sobie poradzic na najprostrzym skrzyzowaniu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4701 sekundy