REKLAMAlimpio
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 listopada 2020, 11:47 komentarzy 7

(Fot. M. Maciejewski/Centrum Kultury "Browar B.".)

Trzecie miejsce zajął w 29. Finale Turnieju Poezji Śpiewanej Michał Wróblewski z Iławy, student Uniwersytetu Gdańskiego. Konkurs tym razem przeprowadzono online. 

Poznaliśmy najlepszych wokalistów 29. FTPŚ w ramach 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanego przez Centrum Kultury we Włocławku w formie zdalnej. Tym razem było to nie bezpośrednie spotkanie, lecz konkurs nadesłanych nagrań.

Jury, w skład którego weszli: Teresa Drozda, O. Wacław Oszajca, Renata Przemyk, Adam Strug i prof. Lech Śliwonik, napisało w protokole:

Trudny czas - narastająca niepewność, poczucie zagrożenia, dekompozycja rzeczywistości, w której żyjemy. I w tym wszystkim – próby obrony kultury, obrony wartości, jakie ona przechowuje i rozwija. Tak właśnie trzeba widzieć fakt przeprowadzenia 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego włocławski finał Turnieju Poezji Śpiewanej był ostatnim, udanym etapem. Także fenomen decyzji o udziale. Zwłaszcza dzisiaj udział w Konkursie to więcej, niż wykonanie przygotowanego repertuaru. To manifestacja postawy twórczej, woli twórczego działania. Opowiedzenie się za światem piękna i wrażliwości – na literaturę, na żywe słowo. Sam udział w tym czynie jest ważniejszy od nagród i sukcesów. Oczywiście – byli lepsi i najlepsi, bo przecież to konkurs, jednak zwycięstwo odnieśli wszyscy. Dlatego chcemy bardzo szczerze i mocno podkreślić – doceniamy wszystkich uczestników turnieju we Włocławku. Włożyli wiele pracy w dążeniu do stworzenia artystycznego kształtu swojej wypowiedzi o świecie,  o sobie samych.

W gronie wyróżnionych znalazł się Michał Wróblewski z Iławy, obecnie student Uniwersytetu Gdańskiego, który zajął trzecie miejsce. Na konkurs przygotował trzy utwory: ,,Polską miłość" (sł. Wojciech Młynarski, muz. Włodzimierz Gulgowski, we własnej aranżacji), swoją autorską piosenkę ,,Panna” oraz utwór ,,Modlitwa (Schronie mój...)” według słów Jacka Podsiadły, we własnej aranżacji muzycznej. Do wysłuchania poniżej.

Sukces Michała Wróblewskiego z Iławy na 29. Finale Turnieju Poezji Śpiewanej [ZOBACZ JEGO WYSTĘP - WIDEO].
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: YouTube/Michał W.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMA1%

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Maryla L 6 4 miesiące temuocena: 67% 

  Nie wiem czy W. Młynarski byłby z tego zadowolony. (Ja średnio. A poezję śpiewaną uwielbiam. Znam masę amatorów, których nikt jeszcze nie dojrzał, Nie mniej gratuluję i wierzę, że chłopak się wyrobi w ty co robi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pusia123 5 4 miesiące temuocena: 58% 

  Bardzo ładne piosenki, bardzo mi się podobają, jest potencjał...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~waldir69 4 4 miesiące temuocena: 52% 

  Gratulacje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 3 4 miesiące temuocena: 52% 

  Nie byłby koleś na wierzchu, gdyby w tekście [...] nie było...

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Owidiusz 2 4 miesiące temuocena: 52% 

  Nie chciałem go kopytem do gleby wcisnąć, ale organista swojego dokonał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Organista 1 4 miesiące temuocena: 54% 

  Michaś wysłuchałem ale musisz się douczyć bo jak ktoś powiedział każdy śpiewać może jeden lepiej drugi gorzej niestety jesteś ten drugi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3676 sekundy