REKLAMAin meble
REKLAMAipb_nowa

(Fot. UG w Iławie.)

Sukcesem zakończył się udział gminy wiejskiej Iława w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020.

Gmina Iława zajęła w nim po raz kolejny 1. miejsce w województwie i 43. w Polsce na ponad 1 500 gmin ocenianych w kategorii gmin wiejskich. 

Jest to awans w stosunku do ubiegłego roku o 9 pozycji. Wyniki oficjalnie ogłoszono 29 października 2020 r. 

Ranking dziennika „Rzeczpospolita” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych konkursów oceniających dokonania lokalnych władz w Polsce. Od 16 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji “Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Publikacja Urzędu Gminy w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2
Artykuł załadowany: 0.2468 sekundy